Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի ծնունդը
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Այս մաին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունը։
«Մեծարգո Դմիտրի Անատոլիի,
Թույլ տվեք Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից շնորհավորել Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական բարձրագույն պաշտոններում Ձեր բազմամյա գործունեությունը մեծ հարգանք է վայելում ողջ աշխարհում և մասնավորապես, Հայաստանում: Ձեր հարուստ փորձը՝ որպես ղեկավար և քաղաքական գործիչ, մեծապես պահանջված է ոչ միայն մեր երկրների միջև ռազմավարական հարաբերությունների զարգացման գործում, այլև ողջ եվրասիական տարածքում:
Մեծ հարգանքով վերահաստատում եմ բարեկամական երկխոսությունը և համատեղ աշխատանքը շարունակելու և ամրապնդելու մեր պատրաստակամությունը՝ ի բարօրություն Ռուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների:

Pashinyan Sends Birthday Greetings to Medvedev
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan today sent a congratulatory message to the President of the Russian Government Dmitry Medvedev on his 54th birthday.
The message reads, in part reads:
Dear Dmitri Anatoly,
Let me congratulate you on your birthday on behalf of the government of the Republic of Armenia and myself.
Your many years of work in senior government positions is highly respected throughout the world, and particularly in Armenia. Your rich experience as a leader and politician is greatly needed not only in the development of strategic relations between our countries, but throughout the Eurasian region.
With great respect, I reiterate our willingness to continue our friendly dialogue and joint work for the benefit of the peoples of Russia and Armenia.