Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Սարգսյանին
Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի պաշտոնական կայքը:
Ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի Արմեն Վարդանի,
Ուրախ եմ շնորհավորել Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության օրվա առիթով: Մեր երկրների հարաբերությունները հիմնված են բազմադարյա բարեկամության ավանադույթների, հոգևոր մտերմության և փոխադարձ վստահության վրա:
Դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը, ինչպես նաև տարբեր ուղղություններով արդյունավետ համագործակցությունը լիովին համապատասխանում են Հայաստանի և Ռուսաստանի ժողովուրդների շահերին և համահունչ են տարածշրջանային անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը:
Ձեզ ի սրտե քաջառողջություն և հաջողություններ եմ մաղթում, իսկ Ձեր հայրենակիցներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Russian President Vladimir Putin has sent a congratulatory message to Armenian President Armen Sarkissian today, the 28th anniversary of Armenia’s declaration of independence from the Soviet Union.
The message reads:
I am happy to congratulate you on the Independence Day of the Republic of Armenia. Our countries' relations are based on centuries-old traditions of friendship, spiritual intimacy and mutual trust.
Further development of allied relations, as well as effective cooperation in various fields fully meet the interests of the peoples of Armenia and Russia and are in line with the strengthening of regional security and stability.