Մաքսային պետական կոմիտեի նախկին նախագահը 15․8 միլիոն դոլարանոց հյուրանոցը նվիրաբերեց պետությանը
Կառավարությունը որպես նվիրատվություն ընդունեց Մաքսային պետական կոմիտեի (ներկայիս՝ Պետական եկամուտների կոմիտե) նախկին նախագահ Արմեն Ավետիսյանին պատկանող «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցը։ Նշենք, որ Արմեն Ավետիսյանը Մաքսային պետական կոմիտեի նախագահ է եղել 2001-2008 թվականներին։
Հուլիսի դրությամբ դրա շուկայական արեժեքը գնահատվել է 7 միլիարդ 535 միլիոն դրամ կամ 15․8 միլիոն դոլար։
Կառավարությունը նվիրատվության կարգով վերցրեց Ծաղկաձորում գտնվող 19 758 քառ. մետր մակերեսով շենք-շինությունները, դրանցում առկա գույքը, հյուրանոցի սպասարկման համար հատկացված 1.38 հեկտար մակերեսով հողամասը։
Ինչպես Կառավարությանը հայտնել է Պետական գույքի կառավարման կոմիտեն՝ իրենց դիմել է «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոց» ՍՊԸ-ի գլխավոր տնօրեն Ա. Ավետիսյանը, տեղեկացնելով, որ ընկերությունը ցանկանում է պետությանը նվիրել «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցային համալիրի շենք-շինությունները և հյուրանոցի ներսում առկա շարժական գույքը։
Հյուրանոցը ամրացվելու է Պետական գույքի կառավարման կոմիտեին՝ հետագայում պետության կարիքների համար շահագործելու նպատակով։
Հյուրանոցի պահպանության աշխատանքների կազմակերպումը վերապահվելու է ոստիկանությանը մինչև Կառավարությունը հյուրանոցի հետագա տնօրինման վերաբերյալ որոշման ընդունի։
Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանը Կառավարության անդամներին հայտնեց, որ հյուրանոցը գնելու համար կոմիտեն արդեն իսկ դիմումներ է ստացել։
Ըստ Բաբայանի՝ ամսական 6,5 միլիոն դրամ է հատկացվելու ոստիկանությանը հյուրանոցի պահպանման ծախսերը հոգալու համար։

Бывший начальник Государственного таможенного комитета подарил государству гостиницу стоимостью 15.8 млн долларов
Правительство приняло переданную ему в дар гостиницу “Голден Палас”, принадлежащую бывшему начальнику Государственного таможенного комитета (ныне Комитет госдоходов) Армену Аветисяну. Последний занимал эту должность в 2001-2008 гг.
Рыночная стоимость гостиницы по положению на июль была оценена в 7 млрд 535 млн драмов, или 15.8 млн долларов.
Под управление правительства перешли построенные в Цахкадзоре здания и строения общей площадью 19 758 кв.м, находящееся в них имущество, предусмотренный для обслуживания гостиницы земельный участок площадью 1.38 га.
Как сообщил Комитет управления госимуществом, к ним обратился гендиректор ООО “Голден Палас” А.Аветисян, который сообщил, что хочет подарить государству гостиничный комплекс “Голден Палас” и находящееся в нем движимое имущество.
Гостиница передана Комитету управления госимуществом с целью дальнейшего использования на нужды государства.
До принятия правительством решения о дальнейшей судьбе гостиничного комплекса обеспечение его охраны поручено полиции.
Председатель Комитета по управлению госимуществом Нарек Бабаян сообщил членам правительства, что уже поступили заявки на покупку гостиницы.
По словам Бабаяна, полиция будет ежемесячно получать 6,5 млн драмов на организацию работ по охране гостиницы.