Սերբիայի պալատում տեղի է ունեցել Հայաստանի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
Սերբիայի պալատում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով այդ երկիր ժամանած Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Նախագահի աշխատակազմի տեղեկացմամբ` զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հայաստանի և Սերբիայի պետական օրհներգերը, Հայաստանի նախագահն ընդունել է պատվո պահակախմբի ղեկավարի զեկույցը։
Այնուհետև տեղի է ունեցել նախագահներ Արմեն Սարգսյանի և Ալեքսանդար Վուչիչի առանձնազրույցը։
Սերբիայի նախագահը բարի գալուստ է մաղթել նախագահ Արմեն Սարգսյանին և ողջունել նրա առաջին պաշտոնական այցը Սերբիայի Հանրապետություն։
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Ալեքսանդար Վուչիչին՝ պաշտոնական այցի հրավերի և ջերմ ընդունելության համար:

Armenian President Sarkissian Arrives in Serbia on Official Visit
President Armen Sarkissian and Mrs. Nouneh Sarkissian arrived in Serbia yesterday on an official visit.
The flags of Serbia and Armenia were on display at Belgrade’s Nicola Tesla Airport as Sarkissian’s plane touched down.
President Armen Sarkissian and his delegation were greeted by the Prime Minister of Serbia Ana Brnabić and a military honor guard.
Today, at an official ceremony welcoming President Sarkissian, a military band played the national anthems of Armenia and Serbia at the Serbia Parliament as the presidents of the two countries stood at attention