Նազիկ Ամիրյանը ծափահարեց, երբ դատարանը մերժեց Մանվել Գրրգորյանին գրավով ազատելու հերթական միջնորդությունը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, քիչ առաջ մերժեց ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանին գրավով ազատելու վերաբերյալ հերթական միջնորդությունը:
Որոշման հրապարակումից հետո նրա կինը՝ Նազիկ Ամիրյանն, ամենայն հավանականությամբ, իբրև բողոքի նշան սկսեց ծափահարել:
Այսօրվա դատական նիստն ավարտվեց:
Նշենք, որ Գրիգորյանի պաշտպաններն այսօր դատարանին հայտնել էին, որ նրա վիճակը երեկ սրվել է, ապա անհրաժեշտություն է առաջացել բժշկական միջամտության՝ անզգայացման միջոցով:

Назик Амирян аплодисментами отреагировала на решение суда отклонить ходатайство об освобождении М. Григоряна под залог
Ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна немногим ранее огласил решение об отклонении очередного ходатайства защитников бывшего депутата парламента, генерала Манвела Григоряна о его освобждении под залог;.
После оглашения решения жена Григоряна Назик Амирян, по всей видимости в знак протеста, начала аплодировать.
На сегодняшнем судебном заседании защитники Манвела Григоряна сообщили, что вчера его состояние обострилось, в связи с чем возникла необходимость в медицинском вмешательствен под наркозом.