Վարչապետը և Ալեքսիս Օհանյանը քննարկել են Հայաստանում ՏՏ ոլորտի զարգացման հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է WCIT 2019 մասնակից, Reddit սոցիալական ցանցի համահիմնադիր, ամերիկահայ գործարար Ալեքսիս Օհանյանին: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
Կառավարության ղեկավարը ողջունել է Ալեքսիս Օհանյանին Հայաստանում, Հայաստանի կառավարությունում և կարևորել նրա մասնակցությունը ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովին:
Ալեքսիս Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին գնահատականների համար՝ նշելով, որ ուրախ է նորից այցելել Հայաստան, որտեղ անցկացվում է համաշխարհային մասշտաբի այսպիսի կարևոր տեխնոլոգիական միջոցառում:
Վարչապետը և ամերիկահայ գործարարը քննարկել են Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների 23-րդ համաշխարհային համաժողովի ընթացքին, ՏՏ ոլորտում համագործակցությանը, այդ բնագավառում երիտասարդների և կանանց ներգրավվածության խթանմանը վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр и Алексис Оганян обсудили вопросы развития IT-сферы в Армении
Премьер-мингистр Никол Пашинян сегодня принял участвующего в WCIT 2019 соучредителя социальной сети Reddit, американского предпринимателя Алексиса Оганяна. Об этом сообщает официальный сайт главы правительства. Никол Пашинян приветствовал Алексиса Оганяна в Армении, в правительстве страны, отметив важность его участия в 23-ем Всемирном конгрессе IT.
Алексис Оганян выразил благодарность премьеру за его оценку, отметив, что рад снова быть в Армении, где проходит такое важное технологическое мероприятие мирового масштаба.
Премьер и Алексис Оганян обсудили ход 23-го Всемирного конгресса информационных технологий, сотрудничество в сфере-IT, вопросы стимулирования участия в этой сфере молодежи и женщин.