Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Իրանի դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետն իր գնահատանքն է հայտնել դեսպանի գործունեության ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացման կապակցությամբ, ինչը դրսևորվել է երկկողմ բարձրաստիճան պաշտոնական փոխայցերով և Հայաստան-Իրան համագործակցության ամրապնդմամբ: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
ՀՀ-ում Իրանի դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին գնահատականի համար և նշել, որ իր հետագա գործունեության ընթացքում շարունակելու է ջանքեր գործադրել Հայաստան-Իրան հարաբերությունների սերտացման ուղղությամբ: Նրա խոսքով՝ երկկողմ գործակցությունը կայուն զարգանում է, և դրան մեծապես նպաստել են վարչապետի պաշտոնական այցը Իրան և Իրանի նախագահի այցը Հայաստան, որոնց շրջանակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ աշխատանքը դինամիկ ընթանում է:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մի շարք ոլորտներում համատեղ ծրագրերի ընթացքի և անելիքների վերաբերյալ:

Премьер-министр принял посла Ирана в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр высоко оценил деятельность посла по развитию армяно-иранских отношений, о чем свидетельствуют двусторонние официальные визиты высокого уровня и укрепление сотрудничества между Арменией и Ираном.
Посол Ирана поблагодарил премьер-министра Республики Армения за высокую оценку и отметил, что в ходе своей дальнейшей деятельности он продолжит прилагать усилия для углубления армяно-иранских отношений. По его словам, двустороннее сотрудничество стабильно развивается, чему во многом способствовали официальный визит премьер-министра Республики Армения в Иран и визит президента Ирана в Армению, и работа по реализации достигнутых в рамках этих визитов договоренностей динамично продвигается.
Собеседники обменялись мнениями о процессе реализации совместных проектов и дальнейших планах по ряду направлений.