Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան հոկտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան:
Ըստ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդման՝ դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի կունենա Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև՝ ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որից հետո երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Այցի ընթացքում Գեորգի Գախարիան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուհաշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Премьер-министр Грузии Георгий Гахария с официальным визитом прибудет в Армению
По приглашению премьер-министра Никола Пашиняна премьер-министр Грузии Георгий Гахария 15 октября с официальным визитом прибудет в Армению.
После официальной церемонии приветствия состоится беседа премьер-министров Армении и Грузии тет-а-тет, затем встреча в расширенном составе, после чего премьер-министры двух государств выступят с итоговыми заявлениями для представителей СМИ.
В рамках визита Георгий Гахария проведет встречи с президентом Республики Армения Арменом Саркисяном и Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Премьер-министр Грузии посетит также Мемориал Цицернакаберд, чтобы почтить память жертв Геноцида Армян.