Գագիկ Խաչատրյանը բժշկական կենտրոնից տեղափոխվել է քրեակատարողական հիմնարկ
ՊԵԿ նախկին նախագահ, ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանը երեկ` հոկտեմբերի 14-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից տեղափոխվել է «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ: Այս մասին «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը:
Նշենք, որ Խաչատրյանը բժշկական կենտրոն էր տեղափոխվել հոկտեմբերի 10-ին՝ հետազոտման նպատակով, և մինչև երեկ գտնվում էր այնտեղ:
Նա կալանքի տակ գտնվելու ընթացքում արդեն երկրորդ անգամ էր բժշկական կենտրոն տեղափոխվում:
Վերջինիս պաշտպանը նախկինում ասել է, որ Խաչատրյանը լուրջ առողջական խնդիր ունի, որի բուժումը Հայաստանում չի իրականացվում:
Գագիկ Խաչատրյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափի վատնում կատարելու և պաշտոնեական դիրքի չարաշահման մեջ: Շուրջ մեկուկես ամիս է՝ Խաչատրյանն անազատության մեջ է:

Гагик Хачатрян переведен из медцентра в УИУ
Бывший председатель Комитета госдоходов, бывший министр финансов Гагик Хачатрян вчера, 14 октября, был переведен из медцентра “Сурб Григор Лусаворич” в уголовно-исполнительное учреждение “Ереван-Кентрон”. Об этом Hetq.am сообщила начальник отдела общественных связей уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции РА Нонна Навикян.
Хачатрян был доставлен в больницу 10 октября для проведения медицинского обследования. За время пребывания в уголовно-исполниетльном учреждении бывший председатель КГД доставляется в медцентр второй раз;
Ранее защитник Хачатряна сообщал о том, что у его подзащзитного имеется серьезное заболевание, лечение которого в Армении невозможно.
Гагик Хачатрян обвиняется в растрате в особо крупном размере и злоупотреблении должностным положением. Под арестом он находится почти полтора месяца.