Երեւանում hանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանը եւ Բակո Սահակյանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կառավարությունում հանդիպում է ունեցել Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ: Վարչապետի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ ողջունելով Արցախի նախագահին՝ վարչապետ Փաշինյանը նշել է.
«Հարգելի պարոն նախագահ, հարգելի պարոն Սահակյան, ուրախ եմ Ձեզ տեսնելու համար և կարևոր եմ համարում մեր պարբերական հանդիպումները և շփումները: Իհարկե, հանրությունն այդ հանդիպումներից ու շփումներից ոչ բոլորի մասին է տեղեկանում, որովհետև մենք գործնականում անընդհատ կապի մեջ ենք և անընդհատ տարբեր հարցերով քննարկումներ ենք ունենում: Այսօրվա քննարկումն էլ կարծում եմ, կարևոր է, վերջին շրջանում տեղի ունեցած մի շարք հանդիպումների, քննարկումների արդյունքները և տպավորությունները Ձեզ հետ կիսելու առումով: Այնպես որ, շատ ուրախ եմ Ձեզ տեսնելու համար»:
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը իր խոսքում նշել է. «Շնորհակալություն, պարոն վարչապետ: Ես նույնպես ուրախ եմ հանդիպման համար: Ինչպես կարգն է այս հանդիպումների ժամանակ քննարկել, տեղի են ունեցել մի շարք իրադարձություններ, նշանավոր իրադարձություններ, և այդ ամենի մասին ես Ձեզ տեղեկություններ կհաղորդեմ: Եվ այս կարգի հանդիպումների ժամանակ մենք ի մի ենք բերում նախորդ ժամանակաշրջանի աշխատանքները և նախանշում հաջորդ մեր առաջադրանքները: Շատ ուրախ եմ հանդիպման համար»:
Նիկոլ Փաշինյանը և Բակո Սահակյանը քննարկել են Հայաստան-Արցախ կապերի զարգացմանը և ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր։

Премьер-министр Никол Пашинян сегодня в правительстве провел встречу с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
Приветствуя президента Арцаха, премьер-министр Пашинян отметил:
“Уважаемый господин президент, уважаемый господин Саакян, Я рад видеть Вас и считаю важными наши регулярные встречи и контакты. Конечно, общество информируется не обо всех встречах и контактах, потому что мы, практически, находимся в постоянном контакте и постоянно проводим обсуждения по различным вопросам. Сегодняшнее обсуждение, думаю, также важно в том плане, чтобы поделиться с Вами результатами и впечатлениями ряда недавних встреч и обсуждений. Так что я очень рад видеть Вас”.
Президент Республики Арцах Бако Саакян в своей речи отметил:
“Спасибо, господин премьер-министр. Я тоже рад встрече. За это время произошло много событий, и, как принято во время этих встреч, я проинформирую Вас о них. И на подобных встречах мы подводим итоги работы предыдущего периода и намечаем наши дальнейшие задачи. Я очень рад этой встрече”.
Никол Пашинян и Бако Саакян обсудили вопросы, связанные с развитием и укреплением отношений между Арменией и Арцахом.