Երկու ժամ հետո Մարգար Օհանյանը կազատվի՞
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվում է ճանապարհային ոստիկանության նախկին պետ Մարգար Օհանյանի դատավարությունը` Մխիթար Պապոյանի նախագահությամբ: Այս պահին դատավորը խորհրդակցական սենյակում է` քննարկելու Մ. Օհանյանի խափանման միջոցը փոփոխելու հարցը:
Այսօր պետք է ցուցմունք տար Մարգար Օհանյանը, սակայն մինչ այդ նրա պաշտպան Մկրտիչ Վասակյանը դատարանին միջնորդեց, որ իր պաշտպանյալի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվի ստորագրությամբ չհեռանալու մասին որոշմամբ, կամ էլ նա ազատ արձակվի 3 մլն դրամ գրավի դիմաց:
Փաստաբանը հիշեցրեց, որ նախորդ անգամ իր նմանատիպ միջնորդությունը դատարանը մերժել էր այն հիմնավորմամբ, որ Օհանյանը, լինելով ազատության մեջ, կարող էր օգտագործել իր դիրքն ու հեղինակությունը և խոչընդոտել արդար դատաքննության ընթացքին: Փաստաբանը նկատեց, որ թե ամբաստանյալները և թե բոլոր վկաներն արդեն հարցաքննվել են, հետևաբար Մ. Օհանյանը նրանց ցուցմունքների վրա այլևս ազդեցություն ունենալ չի կարող, մանավանդ որ նման պատճառաբանություն բերելիս դատարանը Օհանյանի ազդեցության հավանականությունը հիմնավորող որևէ փաստական հիմք չուներ:
Այս միջնորդության դեմ առարկեց միայն դատախազ Հարություն Հարությունյանը: Դատարանը երկու ժամից կհրապարակի իր որոշումը:

Через два часа Маргар Оганян выйдет на свободу?
В суде общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Нор-Мараш продолжается судебный процесс по делу бывшего начальника дорожной полиции РА Маргара Оганяна. В настоящее время судья Мхитар Папоян находится в совещательной комнате для рассмотрения вопроса об изменении меры пресечения М.Оганяну.
Сегодня суд должен был заслушать показания Маргара Оганяна, однако перед этим его защитник Мкртич Васакян ходатайствовал об изменении меры пресечения своему подзащитному на подписку о невыезде либо на освобождение под залог в 3 млн драмов.
Адвокат напомнил о том, что в предыдущий раз суд отклонил аналогичное ходатайство, сославшись на то, что Оганян, находясь на свободе, может использовать свое положение и авторитет для препятствования ходу справедливого судебного процесса. Адвокат отметил, что и подсудимый, и все свидетели уже допрошены, следовательно М.Оганян не может оказать воздействие на их показания.
С возражением по поводу данного ходатайства выступил только судья Арутюн Арутюнян. Суд обнародует свое решение через два часа.