«Ճնշված չեմ». Հրայր Թովմասյանի դուստրը սպասում է բացատրություն տալու իր հերթին
Հրայր Թովմասյանի դուստրը՝ Գոհար Թովմասյանն, այս պահին ԱԱԾ-ի վարչական շենքի հարակից տարածքում է, սպասում է քրոջ հարցաքննության ավարտին, որից հետո պետք է բացատրություն տալու համար ինքը ներկայանա ԱԱԾ:
Թովմասյանը նշեց, որ տեղյակ չէ՝ ինչ գործի շրջանակներում են իրեն կանչել ԱԱԾ, ասաց, որ ծանուցագիր ստացել է, որում, սակայն դրա մասին տեղեկություններ չեն եղել:
Գոհար Թովմասյանն ասաց, որ քույրն արդեն մեկ ժամ է, ինչ ԱԱԾ-ում է, չցանկացավ որևէ գնահատական տալ իրենց ընտանիքի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ՝ նշելով, որ ամեն ինչ բոլորի համար ակնհայտ է:

“Я не подавлена”: дочь Грайра Товмасяна ждет своей очереди для дачи объяснений в СНБ
Дочь председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна Гоар Товмасян в эти минуты находится на территории здания Службы национальной безопасности. Она ждет окончания беседы со своей сестрой, после чего наступит ее очередь дать объяснения в СНБ.
Гоар не знала, в рамках какого дела ее вызвали в Службу национальной безопасности. Она получила повестку, в которой такие сведения не содержались.
Девушка сообщила, что ее сестра уже час находится в СНБ. Она не пожелала комментировать события, которые разворачиваются вокруг ее семьи, отметив, что все и так очевидно.