«Հետքի» խմբագիրն այս պահին հարցաքննվում է «Արայի» սեփականատիրոջ գործով
«Հետքը» երկու օր առաջ տպագրեց «Կազմակերպված սպանությո՞ւն. սենսացիոն բացահայտումներ «Արայի» «ինքնասպան» եղած սեփականատիրոջ գործով» հոդվածը եւ հրապարակեց Արմեն Պետրոսյանի քրոջ «Հետքին» տված տեսագրությունը: Հենց նույն օրը՝ փետրվարի 18-ին, Արմեն Պետրոսյանի «ինքնասպանության» գործով զբաղվող քննչական խումբն այցելել է նրա քրոջը` Արմինե Պետրոսյանին, նրանից վերցրել բացատրություններ եւ նշյալ տեսագրությունը պարունակող խտասկավառակը:
Իսկ այս պահին նշյալ հանգամանքների շուրջ որպես վկա հարցաքննվում է նաև «Հետքի» խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազի մամուլի քարտուղար Սոնա Տռուզյանն էլ «Հետքին» տեղեկացրել է, որ գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչությունն արդեն իսկ հանձնարարել է նախաքննական մարմնին՝ ոստիկանությանը, քննության առարկա դարձնել նշված հրապարակումը:
«Այսինքն՝ նաեւ այս վարկածի շուրջ կտարվի քննություն, կնշանակվեն փորձաքննություններ, կհարցաքննվեն մատնանշված անձինք»,- նշել է գլխավոր դատախազի մամուլի քարտուղարը:

В настоящий момент редактора «Hetq»-а допрашивают по делу владельца компании «Арай»
Два дня назад «Hetq» опубликовал статью «Организованное убийство? Сенсационные разоблачения по делу о “самоубийстве” владельца компании “Арай”, разместив также видеозапись, переданную редакции сестрой бывшего главы компании Армена Петросяна. В тот же день, 18 февраля, следственная группа, занимающаяся делом «о самоубийстве» Армена Петросяна, посетила его сестру, Армине Петросян, взяла с нее объяснения и диск с указанной видеозаписью.
В связи с упомянутыми обстоятельствами в настоящий момент в качестве свидетеля допрашивается редактор «Hetq»-а Эдик Багдасарян.
Пресс-секретарь генпрокурора РА Сона Трузян сообщила «Hetq»-у, что управление по борьбе с преступлениями против личности Генпрокуратуры РА уже поручило следственному органу сделать отмеченную публикацию предметом расследования.
«По данной версии будет проведено расследование, назначены экспертизы, допрошены упомянутые лица»,- отметила пресс-секретарь генпрокурора РА.