Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է Թալինի վետերաններին և զոհված ազատամարտիկների հարազատներին
Մայիսյան եռատոնի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր այցելել է Թալին, հանդիպել Հայրենական պատերազմի վետերաններին, Արցախյան պատերազմի մասնակիցներին և զոհված ազատամարտիկների հարազատներին:
Պաշտպանության նախարարն այցելել է Թալինի նորաբաց Փառքի սրահ, որտեղ ներկայացված են Հայրենական պատերազմի և Արցախյան ազատամարտի մասնակից թալինցի հերոսների նկարները, նրանց սխրանքների մասին պատմող գրավոր մասունքները:
ՊՆ-ի կայքի հաղորդմամբ' Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ հայոց հինավուրց բերդաքաղաք Շուշիի ազատագրումը իրականացվել է ռազմական գիտության ամենաբարձր չափանիշներով:
Այդ փառապանծ հաղթանակի մեջ վետերանների ունեցած ներդրման մասին պաշտպանության նախարարը, մասնավորապես, ասել է. «Ձեր խիզախությունը իր արտացոլումը գտավ մեր նորօրյա պատմության մեջ: Ձեր սխրանքների օրինակներով դաստիարակված' իմ հասակակիցները նետվեցին կռվի դաշտ' ապահովելու մեր ժողովրդի պաշտպանությունը և Արցախի ազատագրումը»:

Сейран Оганян встретился с ветеранами ВОВ и родными погибших ополченцев Талина
По случаю отмечающихся 9 мая трех праздников – Дня Победы в Великой Отечественной войне, Армии обороны Нагорного Карабаха и освобождения Шуши – министр обороны РА Сейран Оганян сегодня посетил Талин, где встретился с ветеранами ВОВ, участниками Арцахской войны и родными погибших за свободу Арцаха.
Глава Минобороны побывал в открывшемся недавно Зале Славы, где представлены фотографии участников Великой Отечественной войны и героев Арцахской войны, письменные документы, рассказывающие об их подвигах.
Согласно сайту МО, Сейран Оганян отметил, что освобождение старинного армянского города-крепости Шуши было осуществлено в соответствии с самыми высокими критериями военной науки.
Говоря о вкладе ветеранов в эту славную победу, С.Оганян, частности, отметил: "Проявление вашей храбрости нашло отражение в нашей новейшей истории. Воспитанные на примерах ваших подвигов, мои сверстники бросились на поле боя, чтобы обеспечить защиту нашего народа и освобождение Арцаха".