Կարեն Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացվել է 1 ամսով. դատարանը մասնակի է բավարարել ԱԱԾ-ի միջնորդությունը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի, քիչ առաջ որոշել է Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդու՝ Կարեն Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացնել 1 ամսով: Այս մասին «Հետքի» հարցին ի պատասխան ասաց Խաչատրյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը:
Նշենք, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունը միջնորդություն էր ներկայացրել Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ, այսինքն՝ դատարանը մասնակի է բավարարել վարույթն իրականացնող մարմնի միջնորդությունը:
Դատարանը որոշում կայացնելու համար խորհրդակցական սենյակ էր հեռացրել երեկ՝ հոկտեմբերի 22-ին: Կարեն Խաչատրյանը նախկինում աշխատել է ՊԵԿ-ում, մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափով վատնում կատարելու մեջ: Ազգային անվտանգության ծառայությունը նրան և հորեղբորը՝ Գագիկ Խաչատրյանին ձերբակալել է օգոստոսի 27-ին:
Այս պահին դատարանում շարունակվում է Գագիկ Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդության քննությունը:
Քրեական գործը, որով Խաչատրյանները մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն, առնչվում է Գագիկ Խաչատրյանի՝ ՊԵԿ նախագահ եղած ժամանակահատվածում ենթադրյալ չարաշահումներին:

Суд продлил срок содержания Карена Хачатряна под стражей на 1 месяц
Суд первой инстанции города Ереван в составе председательствующего судьи Роберта Папояна постановил продлить срока содержания под стражей племянника Гагика Хачатряна Карена Хачатряна на 1 месяц. Об этом сообщил защитник Хачатряна, отвечая на вопрос Hetq.
Напомним, что Служба национальной безопасности ходатайствовало о продлении срока содержания под стражей племянника Гагика Хачатряна Карена Хачатряна на 2 месяца, ходатайство удовлетворено частично.
Для вынесения решения по продлению срока суд 22 октября удалился в совещательную комнату. Карен Хачатрян ранее работал в Комитете госдоходов, обвиняется в хищении в особо крупном размере. Служба национальной безопасности Карена Хачатряна и его дядю Гагика Хачатряна задержала 27 августа.
Сейчас продолжается рассмотрение ходатайства по продлению срока содержания под стражей Гагика Хачатряна.
Уголовное дело, по которому Хачатряны проходят как обвиняемые, касается предполагаемых злоупотреблений в Комитете госдоходов на время председательства Гагика Хачатряна.