Վարչապետը ներկա է գտնվել «Զայլինքս Արմենիա» ընկերության բացման արարողությանը
Վարչապետի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում ներկա է գտնվել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործող «Զայլինքս Արմենիա» ընկերության բացման արարողությանը: Ընկերությունը զբաղվում է նորարարական և ինժեներական լուծումների մշակմամբ՝ տեխնոլոգիաների, թվային հեռուստատեսության, արդյունաբերության և այլ ոլորտների համար:
«Զայլինքս Արմենիա»-ի երևանյան մասնաճյուղում այժմ աշխատում է 20 մարդ, մինչև տարեվերջ նախատեսվում է աշխատատեղերի թիվը հասցնել 50-ի, իսկ 3 տարի անց՝ 200-ի: «Զայլինքս Արմենիա»-ն համագործակցություն է սկսել նաև հայաստանյան բուհերի հետ՝ համատեղ հետազոտական ծրագրեր մշակելու նպատակով:
Բացման արարողությունից հետո վարչապետը շրջայց է կատարել ընկերությունում և ծանոթացել աշխատանքային պայմաններին և գործունեությանը:
«Զայլինքս» ընկերությունը տարբեր երկրների մասնաճյուղերում ունի մոտ 5 հազար աշխատակից և հաճախորդներ՝ աշխարհի ավելի քան 60 երկրներում: 2019 թվականի ընթացքում «Զայլինքս»-ն արդեն իսկ ստացել է 3.06 միլիարդ դոլարի եկամուտ:

Премьер-министр присутствовал на церемонии открытия компании “Зайлинкс Армения”
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия компании “Зайлинкс Армения”, которая работает в сфере высоких технологий. Компания занимается разработкой инновационных и инженерных решений для технологий, цифрового телевидения, промышленности и других областей.
В настоящее время в ереванском филиале компании “Зайлинкс Армения” работает 20 человек, планируется к концу года увеличить это число до 50, а через три года - до 200 человек. “Зайлинкс Армения” также сотрудничает с армянскими вузами для разработки совместных исследовательских программ.
После церемонии открытия премьер-министр прошелся по компании и ознакомился с условиями работы и деятельностью.
Компания “Зайлинкс” имеет около 5000 сотрудников в филиалах в разных странах и клиентов из более чем 60 стран мира. В 2019 году компания “Зайлинкс” уже заработала 3,06 миллиарда долларов.