Շրջակա միջավայրի նախարարությունում էական կրճատումներ են սպասվում
Շրջակա միջավայրի նախարարության նախատեսվող կառուցվածքային փոփոխություններից հետո էական կրճատումներ կլինեն: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախարար Էրիկ Գրիգորյանը:
«Կառավարության առաջիկա նիստում կներկայացնենք նախարարության կառուցվածքի փոփոխությունը, կառուցվածքը վերանայվում է, այլ տեսք կունենա: Ընդունումից հետո էական կրճատում ենք նախատեսում նախարարությունում: Կրճատումները կլինեն այն ուղղությամբ, որ համակարգն աշխատի առավել արդյունավետ»,- ասաց Գրիգորյանը:
Նախարարի խոսքով` փոփոխության փիլիսոփայությունն այն է, որ պետական համակարգում աշխատակիցներն աշխատեն այն ծանրաբեռնվածությամբ և այնպիսի վարձատրությամբ, որը համահունչ կլինի մասնավոր սեկտորին:

В министерстве по окружающей среде будут существенные сокращения
После структурных изменений в министерстве по окружающей среде будут сокращения. Об этом сегодня в беседе с журналистами в Парламенте сказал министр Эрик Григорян.
«На предстоящем заседании Правительства представим изменения в структуре министерства, структура пересмотрена, будет выглядеть по – другому. После принятия предусматриваются существенные сокращения. Сокращения направлены на продуктивную работу системы»,- сказал Григорян.
По словам министра, философия изменений заключается в том, чтобы нагрузка и зарплата сотрудников были соизмеримы с частным сектором.