Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը մասնակցել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի 40-րդ գլխավոր կոնֆերանսի աշխատանքներին
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ այցելել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայան, որտեղ մասնակցել է կազմակերպության 40-րդ գլխավոր կոնֆերանսի աշխատանքներին:
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ կենտրոնակայանի մուտքի մոտ վարչապետին և նրա տիկնոջը դիմավորել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրեն Օդրի Ազուլեն: Լուսանկարահանման արարողությունից հետո վարչապետը մասնակցել է Reinventing learning թեմատիկ քննարկմանը, որին մասնակցել են նաև մի շարք երկրների և պատվիրակությունների ղեկավարներ:
Իր խոսքում վարչապետն անդրադարձել է Հայաստանում պետական կառավարման համակարգի, ինչպես նաև կրթության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին: Նիկոլ Փաշինյանը կրթության որակի բարձրացումը համարել է ռազմավարական խնդիր և նշել, որ ոլորտի զարգացումը գտնվում է ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում: Վարչապետը նշել է, որ կրթությունը հասարակության համար ունի ռազմավարական նշանակություն և կառավարության խնդիրն է նորարարական ծրագրերի միջոցով խթանել ոլորտի առաջընթացն ու բարելավել ենթակառուցվածքները:

Никол Пашинян и Анна Акопян приняли участие в 40-й сессии Генеральной конференции ЮНЕСКО
Находящийся с рабочим визитом в Париже премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян посетил штаб-квартиру ЮНЕСКО, где принял участие в 40-й сессии Генеральной конференции организации.
Генеральный директор ЮНЕСКО Одри Азуле встретила премьер-министра и его супругу у входа в штаб-квартиру. После церемонии фотографирования премьер-министр принял участие в тематическом обсуждении “Reinventing learning”, в котором также приняли участие руководители ряда стран и делегаций.
В своей речи премьер-министр коснулся реформ в системе государственного управления в Армении, а также в сфере образования. Никол Пашинян назвал повышение качества образования стратегической задачей и отметил, что развитие сферы находится в центре внимания правительства Армении. Премьер-министр отметил, что образование имеет стратегическое значение для общества, и задача правительства заключается в том, чтобы содействовать прогрессу сферы посредством инновационных программ и улучшать инфраструктуру.