Գործադիրը 271 միլիոն դրամ հատկացրեց Երևանում ամանորյա միջոցառումներ կազմակերպելու համար
Կառավարությունն այսօրվա նիստին որոշեց Երևանում «Ամանոր 2020» միջոցառումների իրականացման համար 271 միլիոն դրամ հատկացնել։
Գումարը տրամադրվելու է Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը, որն էլ որպես սուբվենցիա՝ այն կփոխանցի Երևան համայնքին։
Նախարարության հաղորդմամբ՝ այդ գումարի շրջանակներում մայրաքաղաքում նախատեսվում է ավելացնել «Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոներին» նվիրված մշակութային միջոցառումների դեկորացիաները, ինչպես նաև ապահովել արտերկրից հրավիրվող աշխարհահռչակ արտիստի (նկատի ունեն երաժիշտ և երգահան Գորան Բրեգովիչին, հեղ․) համերգային ծրագրի իրականացումը։

271 млн драмов – на организацию новогодних мероприятий в Ереване
Правительство на сегодняшнем заседании приняло решение выделить 271 млн драмов на организацию новогодних мероприятий в Ереване.
Сумму получит министерство территориального управления и инфраструктур, которое и передаст средства в качестве субвенции общине Ереван.
По сообщению министерства, эта сумма будет потрачена на декорации для культурных мероприятий во время празднования Нового года и Святого Рождества, а также на организацию концерта всемирно известного музыканта (речь идет о музыканте и композиторе Горане Бреговиче. – Авт.).