Կոնվերս բանկը հրաժարվում է պլաստիկի օգտագործումից
Կոնվերս Բանկը մտադիր է առաջիկայում ամբողջապես հրաժարվել պլաստիկի օգտագործումից՝ դառնալով նման նախաձեռնությամբ հանդես եկած առաջին ֆինանսական կառույցը Հայաստանում: Այդ ուղղությամբ աշխատանքները մեկնարկել են վերջերս՝ Բանկի Գլխամասում և Հաճախորդների սպասարկման գրասենյակում, որտեղ պլաստիկ բաժակների փոխարեն ներկայում օգտագործվում են թղթից բաժակներ, թափոնի տեսակավորում է իրականացվում: Օգտագործումից հետո թափոնը վերամշակման է ենթարկվում:
«Շրջակա միջավայրի պաշտպանությանն ուղղված նախագծերը մշտապես Կոնվերս Բանկի ուշադրության կենտրոնում են և հանդիսանում են Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի կարևորագույն բաղադրիչներից մեկը: Նշված ծրագրի իրականացման շրջանակում աստիճանաբար պլաստիկ բաժակների օգտագործումը կդադարացվի նաև Բանկի մասնաճյուղերում, իսկ գործընկեր ԱՅ ԷՍ ԷՍ ԴԻ կազմակերպությունը կզբաղվի աղբի տեսակավորմամբ, վերամշակմամբ ու կրկնակի օգտագործման հարցերով»,-ասել են Կոնվերս Բանկում:
Բանկը կարևորում է նաև իր գործընկեր համայնքներում միջավայրի պաշտպանության անհրաժեշտությունը : Այսօր քննարկվում է այդ բնակավայրերում աղբի տեսակավորման և վերամշակման հնարավորությունների ստեղծմանը աջակցության հարցը:

Конверс Банк отказывается от использования пластика
Конверс Банк намерен в ближайшее время полностью отказаться от использования пластика, став первым финансовым учреждением в Армении, выступившим с такой инициативой. Процессы в этом направлении недавно были запущены в головном офисе Банка и в отделе обслуживания клиентов, где вместо пластиковых стаканчиков теперь используются бумажные стаканчики, а также проводится сортировка отходов. Отходы утилизируются после использования.
«Проекты по защите окружающей среды всегда находятся в центре внимания Конверс Банка и являются одним из важнейших компонентов Программы корпоративной социальной ответственности Банка. В рамках реализации этого проекта использование пластиковых стаканчиков будет постепенно прекращено в филиалах Банка, а партнерская компания ISSD будет заниматься сортировкой, переработкой и повторным использованием отходов.»- сообщили в Конверс Банке.
Банк также подчеркивает необходимость защиты окружающей среды в своих партнерских сообществах. В настоящее время обсуждается вопрос оказания содействия в создании возможностей для сортировки и переработки отходов в этих общинах.