Կոնվերս բանկը հրաժարվում է պլաստիկի օգտագործումից
Կոնվերս Բանկը մտադիր է առաջիկայում ամբողջապես հրաժարվել պլաստիկի օգտագործումից՝ դառնալով նման նախաձեռնությամբ հանդես եկած առաջին ֆինանսական կառույցը Հայաստանում: Այդ ուղղությամբ աշխատանքները մեկնարկել են վերջերս՝ Բանկի Գլխամասում և Հաճախորդների սպասարկման գրասենյակում, որտեղ պլաստիկ բաժակների փոխարեն ներկայում օգտագործվում են թղթից բաժակներ, թափոնի տեսակավորում է իրականացվում: Օգտագործումից հետո թափոնը վերամշակման է ենթարկվում:
«Շրջակա միջավայրի պաշտպանությանն ուղղված նախագծերը մշտապես Կոնվերս Բանկի ուշադրության կենտրոնում են և հանդիսանում են Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի կարևորագույն բաղադրիչներից մեկը: Նշված ծրագրի իրականացման շրջանակում աստիճանաբար պլաստիկ բաժակների օգտագործումը կդադարացվի նաև Բանկի մասնաճյուղերում, իսկ գործընկեր ԱՅ ԷՍ ԷՍ ԴԻ կազմակերպությունը կզբաղվի աղբի տեսակավորմամբ, վերամշակմամբ ու կրկնակի օգտագործման հարցերով»,-ասել են Կոնվերս Բանկում:
Բանկը կարևորում է նաև իր գործընկեր համայնքներում միջավայրի պաշտպանության անհրաժեշտությունը : Այսօր քննարկվում է այդ բնակավայրերում աղբի տեսակավորման և վերամշակման հնարավորությունների ստեղծմանը աջակցության հարցը:

Armenia: Converse Bank Says It Will Stop Using Plastic
Converse Bank intends to completely abandon the usage of plastic in the near future, becoming the first financial institution in Armenia to undertake such an initiative. Recently this initiative has been launched in the Bank Headquarters and Customer Service Office, where plastic cups were replaced by paper cups, and waste sorting has also been introduced. Waste is recycled after use.
“Environmental protection projects are always in the center of focus for Converse Bank and are one of the most important components of the Bank's Corporate Social Responsibility Program. As part of the implementation of this project, the use of plastic cups will be gradually abandoned at the Bank's branches, and our partner ISSD company will handle waste sorting, recycling and reuse. ”, said Converse Bank.
The Bank also highlights the need to protect the environment in its partner communities. At present, the establishment of waste sorting and recycling facilities in these communities is under discussion.