Ադրբեջանի զինված ուժերը Տավուշի ուղղությամբ կրակել են տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից և գնդացիրներից
«Երեկ կեսգիշերին մոտ Ադրբեջանական ԶՈւ-երը շարունակել են կրակել ՀՀ Տավուշի մարզի նշված հատվածներում։ ՀՀ ԶՈւ-երի պատասխան կրակից հետո միայն դադարել են գործողությունները։
Կիրառվել են տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, գնդացիրներ։
Կորուստներ չկան»,- այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում այսօր առավոտյան հայտնել է Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նախօրեին ՊՆ խոսնակը տեղեկացրել էր, որ դեկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 22:00-22:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Իջևան-Նոյեմբերյան մայրուղու և Կոթի գյուղի ուղղությամբ:

Вооруженные силы Азербайджана обстреляли Тавуш
“Вчера около полуночи вооруженные силы Азербайджана продолжали обстреливать указанные участки Тавушской области. Эти действия прекратились только после ответного огня вооруженных сил РА. Были применены стрелковое оружия различного калибра и пулеметы. Потерь нет”,- написал сегодня утром на своей фейсбуковской странице пресс-секретарь Министерства обороны РА Арцрун Ованнисян.
Накануне пресс-секретарь МО сообщил, что 17 декабря в районе 22:00-22:30 азербайджанские вооруженные силы обстреляли автомагистраль Иджеван-Ноемберян и село Коти.