Տավուշի մարզի սահմանամերձ համայնքներում այս պահին կրակոցներ չկան
Երեկ՝ դեկտեմբերի 17-ին, կրակոցներ են հնչել Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիս և Կոթի գյուղերում: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել էր Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Կրակոցների հետևանքով փակվել էր Երևան-Վրաստան միջպետական ճանապարհը, երթևեկությունն իրականացվել է շրջանցիկ ճանապարհով: Այսօր առավոտյան կրակոցներ չեն եղել, և ճանապարհը բաց է:
«Այս պահին բնականոն աշխատում են Բաղանիս գյուղի դպրոցն ու մանկապարտեզը, ամեն ինչ խաղաղ է»,- «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց Բաղանիս համայնքի վարչական ղեկավար Նարեկ Սահակյանը:

Приграничные села Тавуша на данный момент не обстреливаются
Вчера, 17 декабря, в приграничных селах Баганис и Коти Тавушской области звучали выстрелы. Об этом на своей фейсбуковской странице сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
Из-за стрельбы была закрыта межгосударственная автомагистраль Ереван-Грузия, движение осуществлялось по обходному пути. Сегодня с утра выстрелов нет, межгосударственная магистраль открыта.
“В настоящее время школа и детский сад в Баганисе действуют в нормальном режиме. Ситуация спокойная”, - рассказал Hetq.am административный руководитель Баганиса Нарек Саакян.