Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով որոշումը կհրապարակվի դեկտեմբերի 20-ին
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Լուսինե Աբգարյանի, քիչ առաջ հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին գրավի դիմաց ազատ չարձակելու որոշման դեմ բողոքի գործով որոշում կայացնելու, որը կհրապարակվի դեկտեմբերի 20-ին:
Հիշեցնենք, որ պաշտպանները բողոքարկել են Քոչարյանին գրավի դիմաց ազատ չարձակելու նոյեմբերի 7-ի որոշումը, որը կայացրել է Քոչարյանի և մյուսների գործը քննող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը:
Գրավի միջնորդության հիմքում պաշտպանները դրել էին այն հանգամանքը, որ Սահմանադրական դատարանը գրավի կիրառման վերաբերալ հոկտեմբերի 15-ին նոր որոշում է կայացրել:
Մեղադրող կողմն ու տուժողներն առարկել էին միջնորդության դեմ, իսկ ամբաստանյալներն ու վերջիններիս պաշտպաները միացել դրան:

Решение по делу о мере пресечения в отношении Р.Кочаряна будет оглашено 20 декабря
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Лусинэ Абгарян немногим ранее удалился в совещательную комнату для принятия постановления по делу о жалобе на принятое ранее судьей Анной Данибекян постановление не освобождать под залог второго президента РА Роберта Кочаряна. Решение по данному делу будет оглашено 20 декабря.
Отметим, что ходатайство защитников об освобождении Кочаряна под залог основывалось на принятом недавно решении Конституционного суда о применении залога.
Обвинение и потерпевшие возразили против ходатайства, а обвиняемые и их защитники, наоборот, поддержали.