Վարչապետին ներկայացվել են ԶՈՒ հակաօդային և հակահրթիռային պաշտպանության նորագույն տեխնիկական միջոցները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի և Զինված Ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ N զորամաս:
Ինչպես հայտնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, պատասխանատուները վարչապետին են ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերը համալրած հակաօդային և հակահրթիռային պաշտպանության նորագույն տեխնիկական միջոցները: Ավելի վաղ վարչապետն այդ մասին գրառում էր արել իր ֆեյսբուքյան էջում:
Դրանց թվում են եղել «ՏՈՐ-Մ2ԿՄ» զենիթային հրթիռային համալիրները, հրամանատարի և օպերատորի ավտոնոմ վարժասարքերը, տրանսպորտային լիցքավորման մեքենաները, ջոկի շարժական կառավարման մեքենաները և այլ համակարգեր:
Վարչապետը կարևորել է ԶՈՒ նորագույն տեխնիկական միջոցներով համալրելու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները և ընդգծել, որ դրանք կրելու են հետևողական և շարունակական բնույթ:

Премьер-министру представлены новейшие технические средства противовоздушной и противоракетной обороны
Премьер-министр Никол Пашинян в сопровождении министра обороны Давида Тонояна и начальника Генерального штаба Вооруженных сил Артака Давтяна посетил воинскую часть N министерства обороны.
Ответственные лица представили премьер-министру новейшие технические средства противовоздушной и противоракетной обороны.
В числе этой техники были зенитные ракетные комплексы “ТОР-М2КМ”, автономные тренажеры подготовки командира и оператора, машины снабжения, машины управления взвода и другие системы.
Премьер-министр подчеркнул важность работ по оснащению ВС новейшей техникой и подчеркнул, что эти работы будут продолжительными и последовательными.