Վարչապետն աշխատանքային այց է կատարել Գյումրի
Կառավարության ղեկավարը Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի, Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանի, Գյումրիի քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի ուղեկցությամբ եղել է Տիգրան Մեծ և Սայաթ Նովա փողոցներում, ծանոթացել այստեղ իրականացված հիմնանորոգման աշխատանքներին: Փողոցները բարեկարգվել են Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հատկացրած ֆինանսական միջոցներով:
Գյումրեցիները ողջունել են վարչապետի այցը և շնորհակալություն հայտնել քաղաքի նկատմամբ ցուցաբերվող մեծ ուշադրության համար:
Վարչապետը պատասխանատուներին հանձնարարել է մնացած բոլոր տեխնիկական հարցերը կարգավորել հնարավորինս սեղմ ժամկետում՝ պահպանելով որակական չափանիշները:
Այնուհետև վարչապետ Փաշինյանը ներկա է գտնվել սոցիալական բնակարանների հանձնման արարողությանը: Նորակառույց շենքում առկա 18 բնակարանները հանձնվել են միայնակ տարեցներին, որոնք մինչև այժմ բնակվում էին տնակներում: Սոցիալական բնակարանները կառուցվել են «Առդա» բարեգործական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել հիմնադրամին իրականացվող ծրագրի և այն շարունակական դարձնելու համար: Նիկոլ Փաշինյանը շրջել է բնակարաններով և շահառուներին շնորհավորել բնակարանամուտի և Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների կապակցությամբ:

Премьер-министр с рабочим визитом посетил Гюмри
Глава правительства в сопровождении министра территориального управления и инфраструктур Сурена Папикяна, губернатора Ширака Тиграна Петросяна, мэра Гюмри Самвела Баласаняна побывал на улицах Тиграна Меца и Саят-Новы, ознакомился с осуществленными здесь ремонтными работами. Улицы были благоустроены на средства Европейского банка реконструкции и развития.
Гюмрийцы приветствовали визит премьер-министра и поблагодарили его за большое внимание, проявляемое к городу.
Премьер-министр поручил ответственным лицам урегулировать все остальные технические вопросы в максимально сжатые сроки, соблюдая все критерии качества.
Затем премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии вручения социальных квартир. В новостройке 18 квартир были даны одиноким пожилым людям, которые до сих пор проживали в домиках. Социальные квартиры построены при финансировании благотворительного фонда “Арда”. Премьер-министр выразил фонду благодарность за осуществляемую программу. Никол Пашинян обошел квартиры и поздравил бенефициаров с праздниками Нового года и Святого Рождества.