Էդուարդ Շարմազանովի մտքում ինչու՞ են միայն ընտրական շոուներ պտտվում
Այսօր ԱԺ քվեարկություններից առաջ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը պատգամավորների գլխաքանակի հերթական հաշվումից հետո ԱԺ նախագահին հիշեցրեց, որ դահլիճում նստած է 98 պատգամավոր, սակայն գրանցված է 101-ը:
Անահիտ Բախշյանի հայտարարությունը նյարդայնացրեց ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանին: Նա եւս մեկ անգամ հիշեցրեց, որ ցանկացած պահի կարող է լուսատախտակին վերականգնել, ուստի անհասկանալի է պատգամավորի հաշվարկի տրամաբանությունը: «Ի՞նչ կապ ունի, թե դահլիճում քանի պատգամավոր է նստած, այ քեզ բան»,- ավելացրեց Սամվել Նիկոյանը:
Լարիսա Ալավերդյանն էլ Սամվել Նիկոյանին հորդորեց չսպասել, թե պատգամավորները երբ կարձանագրեն, որ ոմանք քվեարկում են իրենց գործընկերների փոխարեն: ԱԺ նախագահն էլ հայտարարեց, թե իր տեղից չեն երեւում պատգամավորների ձեռքի շարժումները եւ չի տեսնում ուրիշի փոխարեն քվեարկողներին:
Էդուարդ Շարմազանովն առիթից օգտվելով, հերթական անգամ ըննդիմախոսների նկատմամբ աչքի ընկավ ոչ հանդուրժող պահվածքով: «Շոուն դեռ չի սկսվել, սպասեք, դեռ 2 ամիս կա»,- հայտարարեց Է. Շարմազանովը: ԱԺ փոխնախագահը նկատի ուներ ընտրությունները՝ «Ժառանգությանն» անուղղակի մեղադրելով PR-ով զբաղվելու մեջ:
Մինչդեռ Է. Շարմազանովի հայտարարությունից հետո, երբ քննարկվեցին գույքահարկի եւ հողի հարկի գծով հարկային արտոնություններ տրամադրելու մասին օրենքի նախագծերը, տարածքային կառավարման փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը հատուկ ընդգծեց, որ քաղաքացիներին արտոնություններ ընձեռող նախագծերը ներկայացրել են հանրապետական պատգամավորները: Այս դեպքում ակնհայտ է, թե որն էր քաղաքական շոուն:

Почему у Эдуарда Шармазанова на уме только избирательные шоу?
Сегодня до начала процедуры голосования в Национальном Собрании депутат фракции «Наследие» Анаит Бахшян, подсчитав в очередной раз число присутствующих на заседании депутатов, заметила спикеру НС, что в зале сидят 98 депутатов, однако на электронном табло была зафиксирована цифра 101.
Заявление Бахшян вызвало раздражение у председателя НС Самвела Никояна и он заявил: «Вот тебе раз! Какое имеет значение, сколько депутатов сидит в зале».
Воспользовавшись случаем, вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов в очередной проявил нетерпимое отношение к оппозиционным депутатам. «Подождите, шоу пока не началось, впереди еще 2 месяца»,- заявил Шармазанов. Вице-спикер имел в виду выборы, тем самым он косвенно обвинил фракцию «Наследие» в «пиаре».
Между тем после заявления Эдуарда Шармазанова, когда обсуждались законопроекты о предоставлении льгот по налогам на имущество и землю, заместитель министра территориального управления Ваче Тертерян специально подчеркнул, что законопроекты, предусматривающие льготы для граждан, представили депутаты-республиканцы. А это уже показывает, кто на самом деле устраивает политическое шоу.