Զինված ուժերը կհամալրվեն բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի մասնագետ նորակոչիկներով
Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդում է, որ հունվարի 8-ին անցկացվել է պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման, դրանց արդյունավետ կիրառման, ինչպես նաև զորակոչիկների մասնագիտական կարողությունները պարտադիր զինվորական ծառայության ընթացքում ավելի արդյունավետ օգտագործելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարության և «Հայտեք» կիբեռանվտանգության կենտրոնի համատեղ հայտարարած մրցույթի առաջին փուլը:
Ըստ ՊՆ հաղորդագրության՝ մրցույթին մասնակցում են ձմեռային զորակոչի ենթակա տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների, ինչպես նաև բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում խորը մասնագիտական գիտելիքներ ու համապատասխան խնդիրներ լուծելու գործնական հմտություններ ունեցող զորակոչիկները:
Անհատական զրույցների ու առաջադրանքների միջոցով մասնագիտական հանձնաժողովն ընտրելու է լավագույններին, ովքեր պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունը կանցկացնեն նոր կազմավորվող «1991», ինչպես նաև զինված ուժերի համապատասխան այլ ստորաբաժանումներում` իրենց մասնագիտական կարողությունները ներդնելով պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման և դրանց արդյունավետ կիրառման գործընթացում։

Вооруженные силы будут укомплектованы специалистами в сфере ИТ
8 января состоялся первый этап конкурса, объявленного совместно Министерством обороны и Центром кибербезопасности “Хайтек” с целью поиска высокотехнологичных решений в системе обороны, их эффективного применения, а также более результативного использования профессиональных возможностей призывников в ходе их обязательной военной службы, сообщает Министерство обороны РА.
В конкурсе участвуют подлежащие зимнему призыву лица, имеющие глубокие знания в сферах информационных и высоких технологий, а также практические навыки решения соответствующих задач.
Специальная комиссия посредством индивидуальных бесед и заданий выберет лучших, которые будут проходить обязательную военную службу во вновь формируемом подразделении “1991” и других соответствующих подразделениях ВС, внедряя свои профессиональные знания в создание высокотехнологичных решений и их практическое применение в системе обороны.