ԱԺ պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի ավտոմեքենայի ապակին կոտրել են, դիպլոմատը` գողացել
Այս գիշեր Ազգային Ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի ավտոմեքենայի ապակին կոտրել են, դիպլոմատը` գողացել: Այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում ասաց պատգամավորը: Պատգամավորի խոսքով` դիպլոմատում եղել են անձնական փաստաթղթեր: Ավտոմեքենայում այլ արժեքավոր իրեր ևս եղել են, ինչպես` տեսախցիկ, մարտկոց, որոնք մնացել են նույն տեղում: Պապոյանի խոսքով սակայն` դիպլոմատը արժեքավոր է եղել: Պատգամավորը դիմել է ոստիկանություն, այս պահին ոստիկանները տեղում աշխատանք են իրականացնում: Գևորգ Պապոյանը չի շտապում որևէ գնահատական հնչեցնել դեպքի առթիվ. կատարվածը պարզապես խուլիգանություն է, թե միտումնավոր իր դեմ կատարված քայլ:
Ոստիկանության լրատվական բաժնից մեզ հայտնեցին, որ առավոտյան 10:30 ահազանգ են ստացել, որ ԱԺ պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի ավտոմեքենայի ապակին կոտրել են, որը կայանված է եղել Մանանդյան 17 շենքի բակում, գողացել են դիպլոմատ, որտեղ եղել են արժեքավոր փաստաթղթեր:

Неизвестные разбили стекло автомобиля депутата НС Геворка Папояна и украли дипломат с личными документами
Минувшей ночью неизвестные разбили стекло автомобиля депутата парламентской фракции “Мой шаг” Геворка Папояна и украли дипломат с личными документами. Об этом Hetq.am сообщил сам депутат. В машине, по его словам, находились и другие ценные вещи – аккумулятор и видеокамера, которые, однако, злоумышленники не взяли.
Депутат обратился в полицию. В эти минуты полицейские проводят на месте необходимые действия. Г.Папоян не спешит дать квалифицировать произошедшее как хулиганство или умышленные действия в отношении себя.
В пресс-службе полиции нам сообщили, что в 10:30 утра поступил сигнал о том, что разбито стекло автомобиля депутата НС Геворка Папояна и украден дипломат с ценными документами. В настоящее время на месте происшествия работают сотрудники Шенгавитского отделения полиции.