Արայիկ Հարությունյանը մեկնել է Լոնդոն՝ մասնակցելու Համաշխարհային կրթական ֆորումին
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը և նախարարի տեղակալ Արևիկ Անափիոսյանը Միացյալ Թագավորության կրթության պետական նախարար Դամիան Հայնդզի հրավերով մեկնել են Լոնդոն՝ հունվարի 20-22-ը մասնակցելու Համաշխարհային կրթական համաժողովին։ Այս մասին հայտնում է ԿԳՄՍՆ-ն:
2013 թվականից ի վեր Համաշխարհային կրթական ֆորումը կրթության նախարարների մասնակցությամբ իրականացվող աշխարհի խոշորագույն ամենամյա հավաքներից մեկն է. ծրագրվում է, որ այս տարի ֆորումին կմասնակցի շուրջ 95 երկրի ավելի քան 1260 պատվիրակություն։
Նախատեսվում է, որ համաժողովին ԿԳՄՍ նախարարը կներկայացնի Հայաստանի կրթական համակարգի ձեռքբերումները: Հայկական պատվիրակությունը կծանոթանա ֆորումին ներկա կրթության փորձագետների ներկայացրած նորարարական մոտեցումներին և զարգացումներին, կհաստատի համագործակցության լայն շրջանակ՝ Հայաստանի կրթական քաղաքականության առաջնահերթությունների և գերակա ուղղությունների առավել արդյունավետ իրականացման նպատակով։

Armenian Education Minister to Attend Education World Forum in London
Armenian Minister of Education, Science, Culture and Sports Arayik Harutyunyan and Deputy Minister Arevik Anapiosyan left for London today to attend the Education World Forum.
The two were invited by Damian Hinds, who served as UK Secretary of State for Education from 2018 to 2019.
Launched in 2013, the World Education Forum has been one of the largest annual meetings of education ministers in the world. More than 1,260 delegations from 95 countries are expected to attend this year.
Minister Harutyunyan is scheduled to present the achievements of Armenia's educational system at the conference and to make important contacts with other specialists in the field.