Արարատ Միրզոյանը կարգապահական տույժ կիրառեց Ալեն Սիմոնյանի նկատմամբ
Ազգային ժողովի նիստի ընթացքում ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի համաձայն` խորհրդարանի խոսնակ Արարատ Միրզոյանը որպես կարգապահական տույժ՝ նախազգուշացում կիրառեց ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի նկատմամբ:
«Ինքը գիտի՝ ինչի համար»,- ասաց Միրզոյանը:
Տեղեկացնենք, որ այդ պահին Ալեն Սիմոնյանը իր տեղում նստած չէր, դահլիճում զրուցում էր «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանի հետ, ինչից հետո վերադարձավ նախագահություն:
Հիշեցնենք, որ այսօր նման նկատողություն էր ստացել Էդմոն Մարուքյանը: Վերջինս լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ Միրզոյանը միակողմանի է կարգապահական պատասխանատվության ենթարկում պատգամավորներին:

Арарат Мирзоян применил дисциплинарное взыскание к вице-спикеру Алену Симоняну
На сегодняшнем заседании Национального Собрания спикер Арарат Мирзоян применил дисциплинарное взыскание в виде предупреждения к вице-спикеру Алену Симоняну.
“Он знает, за что”,- сказал Мирзоян.
Отметим, что немногим ранее Симонян беседовал в зале с секретарем парламентской фракции “Мой шаг” Акопом Симидяном. По завершении беседы вице-спикер вернулся на свое место в президиуме.
Сегодня замечание получил и лидер фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян. Последний заявил журналистам, что спикер применяет дисциплинарные взыскания избирательно.