Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը` գազի սակագնի մասին
Կան պայմանավորվածություններ, որ գազի գինը 2020 թվականին սահմանին չի փոխվելու: Այս մասին խորհրդարանում ասաց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը` անդրադառնալով անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հարցին: Պատգամավորի խոսքով` հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը՝ չնայած կոչված է զսպելու գների բարձրացումը, սակայն հանձնաժողովի նախագահը հայտարարում է, որ հայտ է ներկայացվելու սակագնի բարձրացման վերաբերյալ:
«Ինչ վերաբերում է սակագնին, այո, բազմաթիվ քննարկումներ եղել են ու կլինեն, կա պնդում հայաստանյան «Գազպրոմ»-ի և ընդհանրապես «Գազպրոմ» խմբի կողմից ներդրումային ծրագիր իրականացնելու, որի նպատակն է գազն անխափան մատակարարելը: Ընդ որում, քննարկումներն ու հաշվարկները վերջիններս իրականացնում են 10 տարվա կտրվածքով: Ըստ այդմ, իհարկե, տարաձայնություններ կան, մենք չենք ասել, որ համաձայն ենք կամ հայտ կներկայացվի: Մենք հայտարարել ենք հետևյալը` չենք բացառում, որ ապրիլի 1-ից հետո հայտ ներկայացվի, մինչ ապրիլի 1-ը բացառված է: Մեր բոլոր հարցերի պատասխանները կստանանք, երբ նման հայտ ներկայացվի»,- ասաց Մհեր Գրիգորյանը:

Вице-премьер Мгер Григорян о тарифе на газ
Есть договоренность о том, что в 2020 г. стоимость газа на границе не изменится. Об этом заявил сегодня в парламенте вице-премьер Мгер Григорян, отвечая на вопрос независимого депутата Армана Бабаджаняна. Последний отметил, что хотя Комиссия по регулированию общественных услуг признана сдерживать рост цен, ее председатель заявил, что будет подана заявка на повышение тарифа на газ.
“Что касается тарифа, то, действительно, были и будут проведены многочисленные обсуждения. “Газпром Армения”, да и компания “Газпром” в целом говорят об осуществлении инвестиционной программы, цель которой обеспечить бесперебойную поставку газа. При этом расчеты компания производит в десятилетнем разрезе. Исходя из этого, разногласия, конечно, будут. Мы не говорим, что согласны с этим или что заявка будет представлена. Мы сказали следующее: до 1 апреля подача заявки исключена, однако после 1 апреля мы этого не исключаем. Ответы на все наши вопросы мы получим после подачи заявки”,- отметил вице-премьер.