«Էրեբունի Պլազա» հյուրանոցում կրակոցներ արձակած անձից զենքն առգրավվել է (թարմացվող)
Այսօր կրակոցներ են հնչել «Էրեբունի Պլազա» հյուրանոցում: Ոստիկանները շրջափակել են տարածքը: «Հետքի» լրագրողը տեղից հայտնում է, որ մեր աղբյուրի տեղեկացմամբ՝ զինված անձից արդեն իսկ առգրավվել է զենքը, այժմ վերջինս եւ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը բանակցում են շենքի ներսում:
16:30
Ոստիկանության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ ոստիկանության ղեկավար կազմը՝ ոստիկանության պետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի գլխավորությամբ , բանակցություններ է վարել զինված տղամարդու հետ, ինչից հետո անձը հանձնել է հրազենը։
Տղամարդը ոստիկանության պետի պաշտոնակատարի ուղեկցությամբ, նրա ծառայողական մեքենայով տեղափոխվել է ոստիկանություն։
Վնասվածքներ ստացած քաղաքացիներ չկան։
Դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզվում են։
Մանրամասները՝ հաջորդիվ:
15:52
Քիչ առաջ ոստիկանության պետի պաշտոնակատար Ա. Սարգսյանը հեռացավ «Էրեբունի Պլազա» հյուրանոցից: Մեր տեղեկություններով՝ կրակոցներ արձակած անձը մոտ 30 տարեկան տղամարդ է:
15:54
Ոստիկանությունը հաղորդագրություն տեղադրեց իր ֆեյսբուքյան էջում, որ ժամը 14.40-ին ոստիկանությունում ահազանգ է ստացվել, որ «Էրեբունի Պլազա» հյուրանոցում զինված անձ կա։ Անմիջապես դեպքի վայր են մեկնել օպերատիվ խմբեր։ Կատարվում են անհետաձգելի աշխատանքներ։ Ընթանում են բանակցություններ։ Լրացուցիչ տեղեկություններ ոստիկանությունը կտրամադրի ավելի ուշ։

У стрелявшего в гостинице “Эребуни Плаза” мужчины отобрано оружие (обновляется)
Сегодня днем в ереванской гостинице “Эребуни Плаза” прозвучали выстрелы. Полицейские оцепили территорию. Находящийся на месте журналист Hetq.am сообщил, что, согласно нашему источнику, оружие у мужчины уже отобрано. В эти минуты врио начальника Полиции РА Арман Саргсян ведет с ним переговоры.
15:52
Немногим ранее временно исполняющий обязанности начальника Полиции РА Арман Саргсян покинул территорию гостиницы “Эребуни Плаза”. По нашим сведениям, стрелявшим был мужчина лет 30.
15: 44
Полиция опубликовала на своей фейсбуковской странице сообщение о том, что в 14.40 в отделение полиции поступил сигнал о нахождении в гостинице “Эребуни Плаза” вооруженного лица.
На место происшествия выехали оперативные группы. Проводятся неотложные действия, ведутся переговоры. Дополнительные сведения полиция сообщит чуть позже.