Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի և Կանզաս նահանգի Ազգային գվարդիայի հրամանատար Լի Տաֆանելլիի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի և Կանզաս նահանգի Ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Լի Տաֆանելլիի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Վարչապետը կարևորել է հայ-ամերիկյան համագործակցությունը պաշտպանական ոլորտում և ողջունել գեներալի այցը Հայաստան հատկապես այս օրերին, երբ նշվում է Հայկական բանակի 28-ամյա հոբելյանը։ Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, ոը ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է երկկողմ փոխգործակցության մակարդակի բարձրացմամբ և վստահություն հայտնել, որ Լի Տաֆանելլիի այցը կնպաստի դրան։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ինչպես պաշտպանության, այնպես էլ այլ ոլորտներում հայ-ամերիկյան համագործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր։

Премьер-министр провел встречу с послом США в Армении Линн Трейси и командующим Национальной гвардией штата Канзас Ли Тафанелли
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Армении Линн Трейси и командующим Национальной гвардией штата Канзас (США), генерал-майором Ли Тафанелли.
Премьер-министр подчеркнул важность армяно-американского сотрудничества в области обороны и приветствовал визит генерала в Армению, особенно в эти дни, когда отмечается 28-я годовщина формирования Армянской армии. Никол Пашинян добавил, что правительство Армении заинтересовано в повышении уровня двустороннего сотрудничества, и выразил уверенность, что визит Ли Тафанелли будет способствовать этому.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, связанные с повесткой армяно-американского сотрудничества как в оборонной, так и других сферах.