Արմեն Դանիելյանը կշարունակի քննել Ռոբերտ Քոչարյանի գործով բողոքը
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Արմեն Դանիելյանի, մերժեց Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների միջնորդությունն՝ իրեն ներկայացված ինքնաբացարկի վերաբերյալ: Այսինքն՝ դատախազության բողոքն առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ, որով ՀՔԾ-ին պարտավորեցվել է Մարտի 1-ի մայր գործի բոլոր նյութերը տրամադրել Քոչարյանի պաշտպաններին, կշարունակի քննել դատավոր Արմեն Դանիելյանը:
Հիշեցնենք, որ Դանիելյանին ինքնաբացարկի միջնորդություն էր ներկայացվել նախորդ՝ հունվարի 31-ի դատական նիստի ընթացքում՝ Քոչարյանի պաշտպանների կողմից: Վերջիններս գտնում են, որ Դանիելյանը կանխակալ վերաբերմունք ունի Ռոբերտ Քոչարյանի և նրա վերաբերյալ գործի նկատմամբ:
Դատախազության վիճարկած որոշումը, որով ՀՔԾ-ին պարտավորեցվել է Մարտի 1-ի մայր գործի բոլոր նյութերը տրամադրել Քոչարյանի պաշտպաններին, կայացրել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արման Հովհաննիսյանը՝ 2019-ի տարեվերջին:

Судья Армен Даниелян продолжит рассмотрение жалобы по делу Роберта Кочаряна
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Армена Даниеляна отклонил представленное защитниками второго президента РА Роберта Кочаряна ходатайство о своем самоотводе. Это значит, что жалобу прокуратуры на решение суда первой инстанции, обязывающую следственную службу предоставить защитникам Кочаряна все материалы по основному делу о событиях 1 марта 2008 г., будет продолжать рассматривать судья Армен Даниелян.
Напомним, что ходатайство о самоотводе Даниеляна бЫло представлено защитниками экс-президента на судебном заседании 31 января. Защитники считают, что судья Армен Даниелян предвзято относится к Р.Кочаряну и его уголовному делу.
Оспоренное решение прокуратуры, которое обязывает ССС предоставить защитникам Кочаряна все материалы основного уголовного дела “1 марта”, было принято в конце 2019 г. судьей ереванского суда общей юрисдикции Арманом Ованнисяном.