Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանն այցելել է «Ժառանգություն» կուսակցության գրասենյակ
Այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում տեղի ունեցավ հանդիպում Հայաստանում Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Մ. Թրեյսի հետ:
Ինչպես հայտնում են կուսակցության լրատվական ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվեց երկուստեք հետաքրքրություն ունեցող ներքաղաքական և արտաքին քաղաքական կարևոր հարցերի լայն շրջանակ: Բարձր գնահատվեցին Հայաստան-ԱՄՆ փոխգործակցության խորացող մակարդակը, Հայաստանում ժողովրդավարության հետագա զարգացմանն ուղղված ծրագրերի անցկացումը, Արցախյան հիմնահարցի խաղաղ և իրավական հանգուցալուծման գործում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում ԱՄՆ ներդրումը: Ընդգծվեց տարածաշրջանային խնդիրներում երկու պետությունների համագործակցված հավասարակշիռ քայլերի հետագա կարևորությունը՝ հանուն ժողովրդավարության և փոխըմբռնման հաստատման ու ամրապնդման:
Հանդիպմանը մասնակցում էին «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Անդրանիկ Գրիգորյանը, փոխնախագահ Նարինե Դիլբարյանը, միջազգային հարցերով քարտուղար Աշոտ Սարգսյանը և խոսնակ Ռշտուն Մարտիրոսյանը:

Today a meeting was held at the head office of Heritage party with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the United States of America Ms. Lynne M. Tracy.
During the meeting a wide range of important domestic and foreign political questions of mutual interest have been discussed. The deepening level of Armenia-US interaction, the completion of programs aimed at further development of democracy in Armenia, the investment of the USA in the scope of Minsk group of the OSCE for the peaceful and legal settlement of Artsakh issue were highly appreciated. The further importance of balanced steps of both countries in the regional issues was emphasized for the sake of democracy and establishing and strengthening of mutual understanding.
Chairman of Heritage party Andranik Grigoryan, vice-chairwoman Narine Dilbaryan, international secretary Ashot Sargsyan and speaker Rshtun Martirosyan took part in the meeting.