Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչին
Վարչապետի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչին:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Մյասնիկովիչին նոր պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ պարոն Մյասնիկովիչի գլխավորությամբ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի գործունեությունը նոր թափ կհաղորդի ԵԱՏՄ շրջանակում համագործակցությանն ու առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնմանը:
Միխայիլ Մյասնիկովիչը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին ԵՏՀ կոլեգիայի նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունը պաշտպանելու համար: Պարոն Մյասնիկովիչը վստահեցրել է, որ իր աշխատանքով կարդարացնի ԵԱՏՄ երկրների առաջնորդների կողմից ցուցաբերված վստահությունը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են մինչև 2025 թվականը նախատեսված Եվրասիական տնտեսական ինտեգրման զարգացման ռազմավարական ուղղություններին, ԵԱՏՄ շուկայում առկա խոչընդոտների, բացառումների և սահմանափակումների վերացման մոտեցումներին, առևտրատնտեսական կապերի, ներդրումների խթանմանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է ԵԱՏՄ շրջանակում ներքին առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման և միասնական էներգետիկ շուկայի ձևավորմանն ուղղված հետևողական քայլերի իրականացումը:

Премьер-министр Пашинян и Михаил Мясникович обсудили вопросы дальнейшего развития сотрудничества в рамках ЕАЭС
Премьер-министр Никол Пашинян принял председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Михаила Мясниковича.
Премьер-министр поздравил г-на Мясниковича с назначением и пожелал ему эффективной и плодотворной работы. Никол Пашинян выразил надежду, что деятельность Евразийской экономической комиссии под руководством господина Мясниковича придаст новый импульс сотрудничеству в рамках ЕАЭС и расширению торгово-экономических связей.
Михаил Мясникович поблагодарил премьер-министра за поддержку его кандидатуры на пост председателя Коллегии ЕЭК. Господин Мясникович заверил, что своей работой оправдает доверие, оказанное главами государств-членов ЕАЭС.
В ходе встречи собеседники обсудили стратегические направления развития евразийской экономической интеграции до 2025 года, подходы по устранению остающихся барьеров, изъятий и ограничений на рынке ЕАЭС, вопросы торгово-экономических связей и стимулирования инвестиций.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность последовательных шагов, направленных на увеличение объемов внутреннего товарооборота в рамках ЕАЭС и формирование единого энергетического рынка.