Կառավարությունը կաջակցի ընտրություններում 3 և ավելի տոկոս հավաքած կուսակցություններին
Կառավարության փետրվարի 13-ին կայացած նիստում որոշում ընդունվեց աջակցել ընտրություններում 3 և ավելի տոկոս հավաքած կուսակցություններին և դաշինքներին:
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի խոսքով՝ ընդունված օրենքի նախագծով վերանայվելու է կուսակցությունների ֆինանսավորման կարգը:
«Պառլամենտական երկրում քաղաքական ուժերի, կուսակցությունների կայացումը կարևորագույն գործոն է հետագա քաղաքական պրոցեսների համար: Անցել են այն ժամանակները, երբ կուսակցական գործունեությունը որևէ վատ կամ նեգատիվ երևույթների հետ էր կապվում: Պետք է խթանենք, որ երիտասարդներն ունենան ցանկություն զբաղվել կուսակցական և քաղաքական գործունեությամբ»,- նշեց փոխվարչապետը:

Правительство окажет содействие партиям, набравшим три и более процентов
Правительство на сегодняшнем заседании приняло решение оказать содействиям партиям и блокам, набравшим три и более процентов.
По словам вице-премьера Тиграна Авиняна, принятым законопроектом будет пересмотрен порядок финансирования партий.
“В парламентской стране становление политических сил и партий – важнейший фактор для дальнейших политических процессов. Прошли времена, когда партийная деятельность свзывалась с тем или иным негативным явлением. Необходимо стимулировать молодежь заниматься партийной и политической деятельностью”,- отметил вице-премьер.