Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Գերմանիա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն: Բեռլինի «Թեգել» օդանավակայանում տեղի է ունեցել դիմավորման արարողությունը, որից հետո վարչապետն ուղեւորվել է Գերմանիայի Բունդեսթագ, որտեղ հանդիպում է ունենալու Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Ինչպես հայտնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, այնուհետեւ վարչապետը հանդիպում կունենա ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ: Երկու երկրների ղեկավարները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով:
Երեկոյան կառավարության ղեկավարը Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության Ֆրիդրիխ Էբերթ հիմնադրամում հանդիպում կունենա ԳԴՀ գիտական, փորձագիտական շրջանակների հետ։

Премьер-министр с рабочим визитом прибыл в Германию
Премьер-министр Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Федеративную Республику Германия. В берлинском аэропорту “Тегель” состоялась церемония встречи, после чего премьер-министр поехал в Бундестаг Германии, где состоится встреча с председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле.
Затем премьер-министр проведет встречу с канцлером ФРГ Ангелой Меркель. Главы двух государств выступят с заявлениями для представителей СМИ.
Вечером глава правительства в фонде Фридриха Эберта проведет встречу с представителями научных и экспертных кругов Германии.