Արսեն Թորոսյանի գլխավորած պատվիրակությունն Կորեայում է
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ նախարար Արսեն Թորոսյանի գլխավորած պատվիրակություննաշխատանքային այցով գնտվում է Կորեայի Հանրապետությունում` մասնակցելու «Հայաստանի, Վրաստանի և Կորեայի միջև գիտելիքների փոխանակում առողջության ապահովագրության վերաբերյալ» միջոցառմանը:
Այցի շրջանակներում պատվիրակությունըկծանոթանա Կորեայում առողջության ապահովագրության ազգային ծառայության համակարգին, իրականացման սկզբունքներին, այլմանրամասներին:
Կողմերը քննարկելու են առողջության ապահովագրության ազգային համակարգի ներդրման համար անհրաժեշտ պայմաններն ու հիմնական գործողությունները:
Նախարարի օրակարգում նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ` այդ թվում Կորեայի առողջապահության նախարարի, Ազգային առողջապահական ապահովագրական ծառայության նախագահի և Կորեայի միջազգային համագործակցության գործակալության (KOICA) փոխնախագահի հետ։

Armenian Health Minister in Korea on Health Insurance Fact-Finding Visit
A delegation headed by Armenian Health Minister Arsen Torosyan is on a working visit to the Republic of Korea to participate in the event named "Knowledge Sharing between Armenia, Georgia and Korea on Health Insurance".
During the visit, the delegation will get acquainted with the National Health Insurance System in Korea, its implementation principles, and other related issues.
The parties will discuss the terms and conditions necessary for the introduction of the national health insurance system.
Minister Torosyan is scheduled to meet with the Korean Minister of Health, the Chairman of the National Health Insurance Service and the Vice President of the Korea International Cooperation Agency (KOICA).