Կրթաթոշակ և դիպլոմ` կոնսերվատորիայի լավագույն ուսանողին
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը ս/թ մարտի 1-ին «Հրայր եւ Մարթա Ալբարյանների անվան կրթաթոշակ» եւ դիպլոմ շնորհեց Երեւանի պետական կոնսերվատորիայի «Լավագույն ուսանող 2011» ճանաչված վոկալիստ Արսեն Ստեփանյանին: Ծրագիրը հովանավորում են Հիմնադրամի արգենտինահայ բարերարներ Հրայր եւ Մարթա Ալբարյանները:
Բարերար ամուսինների սահմանած ամենամյա անվանական կրթաթոշակը' 500 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ՀՀ դրամ եւ դիպլոմ, Հիմնադրամը շնորհում է 2009 թվականից' առաջադեմ ու շնորհալի ուսանողներին սատարելու նպատակով: Այն 2009 թվականին շնորհվել է ջութակահարուհի Մերի Խոջայանին, 2010-ին' սաքսոֆոնահար Դավիթ Մելքոնյանին, 2011-ին' ջութակահարուհի Աննա Մարգարյանին:
Արսենը Կոնսերվատորիայի վոկալ-տեսական ֆակուլտետի, ակադեմիական երգեցողության բաժնի չորրորդ կուրսի ուսանող է: 2010 թվականին մասնակցել է Դելֆյան խաղերին եւ արժանացել «Ակադեմիական երգ» անվանակարգում 1-ին կարգի մրցանակի «Ոսկե մեդալի», իսկ 2011 թվականին դարձել է 2-րդ հանրապետական մրցույթի դափնեկիր:
«Այս գումարն ինձ կօգնի մասնակցել մարտին Մոսկվայում կայանալիք Մ. Մագամաեւի անվան միջազգային երգի մրցույթին: Մեծ ակնկալիքներով այս տարի մասնակցում եմ նաեւ ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակ 2011 մրցույթին»,- իր առաջիկա ծրագրերի մասին ասաց Արսենը: Այս մասին ահյտնում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը:

Стипендия и диплом – лучшему студенту консерватории
Общеармянский фонд “Айастан” сегодня вручил стипендию и премию Грайра и Марты Албарянов вокалисту Арсену Степаняну, признанному лучшим студентом Ереванской государственной консерватории им.Комитаса 2011 года.
Ежемесячную именную стипендию на сумму, эквивалентную 500 долларов США, а также диплом, учрежденные супругами-благотворителями из Аргентины Грайром и Мартой Албарянами, фонд вручает с 2009 г. с целью поощрения наиболее талантливых студентов. В 2009 году диплома и именной стипендии удостоилась скрипачка Мери Ходжаян, в 2010-ом – саксофонист Давид Мелконян, а в 2011-ом – скрипачка Анна Маркарян.
Арсен Степанян является студентом 4-го курса факультета академического вокала. В 2010 г. он участвовал в Дельфийских играх и удостоился золотой медали в номинации “Академическое пение”, а в 2011-ом стал лауреатом 2-го республиканского конкурса.
“Эта сумма поможет мне принять участие в предстоящем в марте международном конкурсе песни имени Муслима Магомаева в Москве. В этом году я с большими ожиданиями приму участие также в конкурсе на молодежную премию президента РА 2011-го года”,- сказал Арсен Степанян.