Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի հայ դերասան, ռեժիսոր, սցենարիստ Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խորը վշտով տեղեկացա մեր մեծանուն արվեստագետի՝ Երվանդ Մանարյանի մահվան մասին:
Երվանդ Մանարյանը փայլուն ժողովրդական արտիստ էր, ում կերտած կերպարները հարստացրել են հայ կինոարվեստն ու իրենց անմոռանալի տեղն զբաղեցրել հայ հանդիսատեսի սրտում: Նա մեծ դերասան էր, սցենարիստ, ռեժիսոր, մանկավարժ, ով վայելում էր համաժողովրդական մեծ սերն ու համբավը:
Մեծանուն արվեստագետ լինելուց զատ, Երվանդ Մանարյանը Հայաստանի Հանրապետության ակտիվ քաղաքացի էր, ով տարիներ շարունակ հանդես էր գալիս հանուն արդարության պայքարի դիրքերից՝ մշտապես արտահայտելով իր հստակ դիրքորոշումը:
Անվանի արվեստագետի, նրա ստեղծագործական ու քաղաքացիական գործունեության մասին հիշատակը վառ կմնա հայ ժողովրդի բազմաթիվ սերունդների սրտերում: Ամբողջ հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Երվանդ Մանարյանի հարազատներին, ընկերներին և նրա արվեստի երկրպագուներին»,- ասված է հեռագրում:

Pashinyan Offers Condolences on Passing of Yervand Manaryan
Prime Minister Nikol Pashinyan issued the following condolence message on the passing of famous Armenian artist, film director, screenwriter Yervand Manaryan. The message reads, in part:
I was deeply grieved to learn of the passing of the outstanding Armenian artist Yervand Manaryan.
Yervand Manaryan was a brilliant artist. The characters created by him were a great contribution to Armenian cinematography and earned an unforgettable place in the hearts of Armenian viewers. He was a great actor, screenwriter, director and teacher who enjoyed popular love and fame.
He was not only an outstanding artist, but also an active citizen of the Republic of Armenia, who fought for justice and always expressed his civic position. The famous artist’s memory, his creative and civic activities will remain in the hearts of many generations of the Armenian people.
On behalf of the Armenian nation and myself, I express my deepest condolences to Manaryan’s family, friends and fans.”