ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովին
Փետրվարի 25-ին ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի 43-րդ նստաշրջանի շրջանակներում տեղի է ունեցել Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
ԱԳ նախարարության հաղորդագրության համաձայն՝ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների երկկողմ և բազմակողմ օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Զոհրաբ Մնացականյանը և Սերգեյ Լավրովը մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապության մի շարք հարցերի, Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ:

Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan and Russian Foreign Minister Sergey Lavrov met today on the sidelines of the 43rd session of the UN Human Rights Council in New York.
During the meeting, according to an Armenian government press release, the two discussed a wide range of issues related to the bilateral and multilateral agenda of the Armenian-Russian relations.
Mnatsakanyan and Lavrov exchanged views on several regional and international issues, including developments in the Middle East.