Փակ շուկան՝ խիստ հսկողության տակ
Մայրաքաղաքի փակ շուկայի տարածքում իրականացվող քանդման աշխատանքների մասին ստացված ահազանգի հետ կապված՝ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության և հասարակական կարգի պահպանման վարչության պետերին անձամբ այցելել նշված վայր, ծանոթանալ իրավիճակին և ձեռնարկել համապատասխան քայլեր:
Տեղում պարզվել է, որ կառույցի սեփականատեր «Թիվ 1 շուկա» ՍՊԸ-ն տարածքում կատարվող վերանորոգման աշխատանքների շրջանակում, առանց համապատասխան թույլտվության առկայության, նախաձեռնել է շինության տանիքի փայտաշեն հատվածի փոխարինման աշխատանքներ:
«Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքի 154-րդ հոդվածի առաջին մասով կազմվել է արձանագրություն` առանց թույլտվության տանիքի ծածկի քանդման աշխատանքներ իրականացնելու համար:
Աշխատանքները դադարեցված են և տարածքը վերցված է խիստ հսկողության տակ: Այս մասին հայտնում է քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Крытый рынок под строгим контролем
В связи с сигналом о работах по демонтажу, осуществляемых на территории крытого рынка на проспекте Маштоца, мэр Еревана Тарон Маркарян поручил начальникам соответствующих управлений столичной мэрии лично побывать на месте, ознакомиться с ситуацией и предпринять необходимые шаги.
На месте выяснилось, что владелец сооружения – ООО “Рынок номер 1” – в рамках осуществляемых на территории ремонтных работ без наличия сответствующего разрешения начал работы по замене деревянных покрытий крыши сооружения.
На основании ст.154 Кодекса об административных правонарушениях РА был составлен протокол о проведении работ по демонтажу покрытия крыши без соответствующего разрешения. Работы прекращены, территория взята под строгий контроль. Об этом сообщает пресс-служба мэрии.