Կառավարության նիստը մեկնարկեց կորոնավիրուսի մասին քննարկմամբ
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը նշեց, որ երեկվա տվյալների համաձայն՝ կորոնավիրուսը հաստատվել է 37 երկրում:
«Ինչ վերաբերում է մեր տարածաշրջանին, Իրանում գրանցվել է 139 դեպք, 19-ը՝ մահվան ելքով: Վրաստանում արձանագրված մեկ դեպք կա: Վրաստանի քաղաքացու հետ շփված 4 հոգին սահմանային անցակետի աշխատողներ են: Վրաստանում բերովի դեպք է, և կանխարգելիչ միջոցառումների շնորհիվ հնարավոր է՝ չտարածվի»,- նշեց Արսեն Թորոսյանը:
Նախարարի խոսքով՝ մինչ օրս Հայաստանում կատարվել է 95 հետազոտություն, ունենք 850 թեստ, ևս 3000-ը առաջիկայում կստանանք:
«Կոչ եմ անում, որ բոլորը իրենց բնականոն կյանքով ապրեն»,- նշեց վարչապետը և հավելեց, որ բոլոր անհրաժեշտ միջոցները ձեռնարկվում են:

Заседание правительства началось с обсуждения ситуации с коронавирусом
В начале сегодняшнего заседания правительства премьер-министр Никол Пашинян поинтересовался ситуацией с коронавирусом.
Министр здравоохранения Арсен Торосян сообщил, что, по вчерашним данным, коронавирус подтвержден в 37 странах.
“Что касается нашего региона, то в Иране заргеистрировано 139 случаев, из них 19 – с летальным исходом. В Грузии выявлен один случай. Общавшиеся с больным четыре человека – сотрудники пограничного пункта. Заболевший в Грузии – приезжий, и благодаря профилактическим мероприятиям, возможно, удастся не допустить распространения вируса”,- сказал глава Минздрава.
По словам Торосяна, по сей день в Армении проведено 95 исследований, имеется 850 тестов, еще 3000 тестов поступят в ближайшее время.
“Я призываю всех жить нормальной жизнью”,- сказал премьер, заверив, что принимаются все необходимые меры.