ԵԱՀԿ գրասենյակը և ԵՊՀ-ն ստորագրեցին գործակցության համաձայնագիր
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը և Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանն այսօր ստորագրեցին փոխըմբռնման հուշագիր Երևանի պետական համալսարանում Կայուն զարգազման կենտրոն հիմնադրելու վերաբերյալ:
Կենտրոնը կաջակցի Հայաստանում կայուն զարգացման վերաբերյալ ՄԱԿ-ի հռչագրերի ներդրմանն ու կիրառմանը` դասընթացների, կլոր սեղանների միջոցով և ծառայելով որպես գիտնականների աշխատանքին աջակցող ռեսուրս կենտրոն: Կենտրոնի նպատակն է ապահովել քաղաքացիական հասարակության և գիտական համայնքի ակտիվ մասնակցությունը Շրջակա միջավայրի և Զարգացման մասին ՄԱԿ-ի Ռիո հռչակագրում նշված սկզբունքների խթանման գործում:
Ըստ համաձայնագրի, կենտրոնից անվճար կարող են օգտվել անհատներ, հասարակական կազմակերպությունների, ընկերակցությունների, պետական հաստատությունների, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Նախատեսվում է նաև հիմնադրել գրադարան և վեբ կայք: Այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի մամուլի ծառայությունը:

The Head of the OSCE Office in Yerevan, Ambassador Andrey Sorokin, and Rector of the Yerevan State University, Aram Simonyan, signed a Memorandum of Understanding on March 2 to establish a Sustainable Development Centre in the school.
The Centre will support Armenia in the adaptation and implementation of the UN declarations on sustainable development by raising awareness through roundtable meetings, training sessions, and serving as a resource hub to support researchers in their work. The aim of the Centre is to ensure enhanced participation of civil society and the scientific community in the promotion of principles outlined in the UN Rio Declaration on Environment and Development.
According to the co-operation agreement free access to the Centre’s facilities for individuals, non-governmental organizations, associations, governmental institutions and international organizations will be ensured. It also envisages setting up a library and a website.