Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Միխայիլ Միշուստինին ծննդյան օրվա առթիվ
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ջերմությամբ եմ հիշում Ալմաթիում կայացած մեր հանդիպումը, որն անցավ մեր ավանդական երկկողմ հարաբերություններին բնորոշ բաց և փոխադարձ վստահության մթնոլորտում: Հույս ունեմ, որ մեր կառուցողական և վստահելի երկխոսությունը կշարունակվի:
Գոհունակությամբ ցանկանում եմ նշել, որ հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցությունը շարունակում է ամրապնդվել, ինչպես նաև զարգանալ նոր ուղղություններով: Համոզված եմ, որ այս առումով մենք դեռ ունենք չօգտագործված ներուժ: Դա հատկապես վերաբերում է եվրասիական ինտեգրացիոն տարածքի շրջանակում համագործակցությանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, քաջառողջություն, երջանկություն, բարգավաճում և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ»:

Никол Пашинян поздравил Михаила Мишустина по случаю дня рождения
Премьер-министр Республики Армения направил поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Михаилу Мишустину по случаю дня рождения. В послании говорится:
Примите сердечные поздравления и наилучшие пожелания по случаю Вашего дня рождения.
С теплотой вспоминаю нашу встречу в Алматы, которая прошла в традиционной для двусторонних отношений атмосфере открытости и взаимного доверия. Надеюсь на продолжение конструктивного и доверительного диалога.
С удовлетворением хочу констатировать, что армяно-российское союзническое взаимодействие продолжает укрепляться, а также развиваться в новых направлениях. Убежден, что в этом плане у нас еще имеется незадействованный потенциал. В особенности это касается сотрудничества в рамках Евразийского интеграционного пространства.
Желаю Вам, уважаемый Михаил Владимирович, крепкого здоровья, счастья, благополучия и новых успехов в Вашей ответственной государственной деятельности”.