Սիրիայում ՀՀ Հումանիտար առաքելություն իրականացնող խումբը բժշկական պարագաներ է փոխանցել
Հալեպում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսության և Սիրիայի Օգնության Խաչի հետ համագործակցությամբ` մարտի 20-ին ՀՀ Հումանիտար առաքելություն իրականացնող խումբը Հալեպի Հայկական ծերանոցին, Դարմանատուն ընկերաբժշկական կենտրոնին և մի շարք այլ բժշկական հաստատությունների է փոխանցել բժշկական պարագաներ։
Սիրիայի Օգնության Խաչի վարչության անդամները և Դարմանատուն ընկերաբժշկական կենտրոնի ղեկավարությունը երախտագիտություն են հայտնել հայ բժիշկներին թե տրամադրված բժշկական պարագաների, թե Հայկական ծերանոցում, Դարմանատուն ընկերաբժշկական կենտրոնում և մի շարք այլ բժշկական հաստատություններում ամենօրյա ռեժիմով ցուցաբերվող բժշկական օժանդակության համար։
Հալեպի զինվորական հոսպիտալի պետ, գեներալ Ֆայեզ ալ-Այուբիին բարձր է գնահատել հայ և սիրիացի բժիշկների համատեղ ջանքերը, նվիրական աշխատանքը, մասնագիտական բարձր հատկանիշները, ոչ միայն պատերազմի հետևանքով տուժածներին բուժօգնության ցուցաբերումը, այլև համատեղ ուժերով ցանկացած տեսակի վտանգի դեմ պայքարելու պատրաստակամությունը։
«Մեր հայ գործընկերները հավատարիմ են մարդասիրության վեհ սկզբունքներին և ամեն օր պրոֆեսիոնալ մոտեցմամբ օգնություն են ցուցաբերում Սիրիայի ազգաբնակչությանը։ Սիրիայի ժողովուրդը գնահատում է, որ հայերն այս դժվար իրավիճակում մեր կողքին են»,- նշեց գեներալը։
Հոսպիտալի տնօրենը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ մարդասիրական խմբին, Հալեպում ՀՀ հյուպատոսությանը և իշխանություններին մշտական աջակցության համար։

On March 20, in cooperation with the Consulate General of the Republic of Armenia in Aleppo and the Syrian Aid Cross, the Humanitarian Mission of the Republic of Armenia transferred medical supplies to the Armenian Nursing Home in Aleppo, the Tarmanatoun Community Medical Center, and a number of other medical facilities.
Members of the Syrian Relief Board and Tarmanatoun management expressed their gratitude to the Armenian doctors for the medical care provided and the daily care provided at the Armenian Nursing Home, the Tarmanatoun Medical Center and several other medical facilities.
The head of the Aleppo Military Hospital, General Fayez al-Ayoubi, praised the joint efforts of Armenian and Syrian doctors not only in providing medical assistance to those affected by the war, but also in their readiness to fight any threat.
“Our Armenian partners are committed to the noble principles of humanity and are providing professional assistance to the Syrian people every day. The Syrian people appreciate that Armenians are with us in this difficult situation,” the general said.
The director of the hospital thanked the member of Armenia’s Humanitarian Mission, Armenia’s Consulate in Aleppo, and the authorities for their continued support.