Բակո Սահակյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել Ազգային անվտանգության ծառայությունում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել Ազգային անվտանգության ծառայությունում:
Նախագահի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ խորհրդակցությանն արծարծվել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով իրականացվող համալիր միջոցառումների, կայանալիք համապետական ընտրությունների հետ կապված հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ազգային անվտանգության մարմինների գործունեությանը՝ ուղղված պետության ու ժողովրդի անվտանգության, հասարակության յուրաքանչյուր անդամի պաշտպանվածության ապահովմանը, քաղաքացիների օրինական շահերի ու իրավունքների պաշտպանությանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է նաեւ, որ համապետական ընտրությունների անցկացման ժամանակ անհրաժեշտ է ձեռնարկել բոլոր միջոցները բնակչության առողջության պահպանման համար:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է իրենց լիազորությունների շրջանակում ազգային անվտանգության ծառայողների ակտիվ մասնակցությունը նշված խնդիրների լուծման գործում:

Рабочее совещание в Службе национальной безопасности
26 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Службу национальной безопасности, где провел рабочее совещание.
На совещании были затронуты вопросы, касающиеся комплексных мероприятий, осуществляемых с целью предотвращения распространения нового коронавируса, равно как и предстоящих общегосударственных выборов.
Особое внимание было уделено деятельности органов национальной безопасности, направленной на обеспечение безопасности нашего государства и народа, защищенности каждого члена общества, защите законных интересов и прав граждан.
Глава государства подчеркнул также, что в ходе проведения общегосударственных выборов необходимо предпринять все меры для охраны здоровья населения.
Президент Саакян отметил важность активного участия сотрудников органов национальной безопасности в деле решения поставленных задач в рамках их полномочий.