Նախագահ Սահակյանը հանդիպել է կուսակցությունների ներկայացուցիչներին
Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի՝ իշխանություններին սատարող քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչներին:
Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել մարտի 31-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին:
Այդ համատեքստում երկրի ղեկավարը մեկ անգամ եւս կարեւորել է հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի վարակի տարածման կանխարգելման նպատակով նախընտրական շրջանում բոլոր կանխարգելիչ եւ կազմակերպչական աշխատանքների իրականացման, սանիտարահիգիենիկ կանոնների պահպանման անհրաժեշտությունը:
Քննարկվել են նաեւ կորոնավիրուսի դեմ պայքարում նոր հանգամանքների ի հայտ գալու դեպքում հնարավոր լրացուցիչ միջոցների ձեռնարկման հետ կապված խնդիրների իրականացման ուղիները:

Президент Бако Саакян встретился с представителями политических партий Национального собрания Арцаха
26 марта Президент Бако Саакян встретился с представителями политических партий Национального собрания Республики Арцах.
На встрече были затронуты вопросы, касающиеся предстоящих 31 марта сего года общегосударственных выборов.
В этом контексте глава государства вновь подчеркнул необходимость осуществления в предвыборный период всех профилактических и организационных работ, соблюдения санитарно-гигиенических правил с целью противодействия распространению новой коронавирусной инфекции.
Были обсуждены также пути осуществления задач, связанных с принятием возможных дополнительных мер в случае возникновения новых обстоятельств в борьбе против коронавируса.