ՊՆ-ն հավաստիացնում է, որ գործադրում է անհրաժեշտ բոլոր ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսային վարակից հնարավորինս զերծ պահելու համար
Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել զինված ուժերում կորոնավիրուսի տարածման վերաբերյալ։ Այն ներկայացնում ենք ստորեւ։
«Վերջին օրերին, կապված Հայաստանի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածմամբ, մտահոգություններ են հնչում զինված ուժերում իրավիճակի վերահսկելիության, և առաջարկություններ՝ բանակը զորանոցային վիճակի բերելու վերաբերյալ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը գնահատում է հանրային տարբեր շրջանակների մտահոգությունն ու սրտացավությունը, այդուհանդերձ վստահեցնում, որ 24-ժամյա ռեժիմով գործադրում է անհրաժեշտ բոլոր ջանքերը՝ զինված ուժերը կորոնովիրուսային վարակից հնարավորինս զերծ պահելու համար:
Համոզված ենք, որ Զինված ուժերն ի զորու է հաղթահարելու այս պանդեմիկ մարտահրավերը նույնպես և անշեղորեն իրականացնում է պետության սահմանների անձեռնմխելիության ապահովման իր առաքելությունը»,- ասված է ՊՆ հայտարարության մեջ:

МО прилагает все необходимые усилия для максимального ограждения Вооруженных сил от коронавирусной инфекции
Министерство обороны РА выступило с заявлением о распространении коронавирусной инфекции в Вооруженных силах. В заявлении говорится:
“В последние дни в связи с распространением в Республике Армения новой коронавирусной инфекции звучат опасения по поводу контролируемости ситуации в Вооруженных силах и предложения о переводе армии на казарменное положение.
Министерство обороны РА ценит обеспокоенность и сердобольность отдельных общественных кругов, но тем не менее заверяет, что в 24-часовом режиме прилагает все необходимые усилия для максимального ограждения Вооруженных сил от коронавирусной инфекции. Мы убеждены, что Вооруженные силы в состоянии преодолеть и этот пандемический вызов и неуклонно выполнять свою миссию по обеспечению неприступности границ государства”.